Torta e ditelindjes te pare

0 0

Torta eshte shume e rendesishme per ditelindjen e femijes. Ajo duhet te jete e pershtatshme per nje femije te vogel. Ajo cfare ju duhet te beni qe ajo te jete perfekte eshte te zgjidhni fillimisht nje menyre te caktuar zbukurimi. Torten ju mund ta pergatisni vete duke vendosur siper saj zbukurimet e zgjedhura. Nese mendoni se nuk jeni ne gjendje ta beni vete sic duhet ju mund ta porositni ne pasticerine tuaj te preferuar, natyrisht duke i kerkuar te vendose siper saj zbukurimet qe ju preferoni.
Disa lloje tortash qe mund te pergatisni:
– Torte me krem cokollate
Ju mund te zgjidhni kete torte me krem cokollate te cilen mund ta zbukuroni nga jashte ne menyren qe deshironi. Ajo do te jete e shijshme per tu ngrene dhe e mrekullueshme per tu pare.
– Torta “smash”
Quhet ndryshe “torta e bere per tu shkaterruar”. Ajo quhet keshtu pasi eshte e perbere nga pana dhe femija juaj mund te beje cfare te doje me te, e vetmja gje qe duhet te beni eshte ta zhvishni femijen nga rrobat qe nuk do te donit te shkaterroheshin. 🙂
– Torta “Peppa pig”
Peppa pig eshte personazhi i preferuar i shume vajzave te vogla. Ju mund te zgjidhni kete derkuc te kendshem per te zbukuruar torten e ditelindjes te saj.
– Torta “Hello kitty”
Kjo torte mund te pergatitet per te gjitha vajzat qe pelqejne macen me te famshme ne bote.
– Torta e “shpikur” nga ju
Per te gjitha ato nena qe mendojne se femijet nuk duhet te konsumojne asnje ushqim te pergatitur jashte kuzhines se tyre keshillojme torten e bere ne kushte shtepie. Ju mund te zgjidhni receten dhe zbukurimin e preferuar dhe ta pergatisni personalisht.

Lexoni edhe: Disa ide te mrekullueshme per ditelindjen e femijes tuaj


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kryeministri jep njoftimin për rihapjen...

Kreu i qeverisë Edi Rama ka dhënë një njoftim shumë të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë, të cilët prej orës 13:00 të ditës së shtunë janë të vetëkarantinuar në...

Po qëndroni në shtëpi me...

Për të gjithë prindërit që nuk po shkojnë në punë duke u kujdesur për fëmijët e tyre që gjithashtu nuk po shkojnë në shkollë, kryeministri Edi Rama, ka njoftuar  se...

Didi është mërzitur, histori për...

Ky është një tregim me figura për fëmijë në të cilin shpjegohet koronavirusi dhe çfarë duhet të bëjnë fëmijët në keto raste, nga psikologia Manolita Hida.

Një jetesë e shëndetshme ju...

  Studiuesit thonë se një stil jetese i shëndetshëm mund të shtojë një dekadë në jetëgjatësinë tuaj. Studiuesit identifikuan pesë faktorë jetese si të rëndësishëm, përfshirë dietën, stërvitjen dhe mbajtjen...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X