SHBA ofron ndihmë për vendet e prekura nga koronavirusi, përfiton edhe Shqipëria

0 1

Ambasada Amerikane në Shqipëri ka njoftuar me një postim në faqen zyrtare të Facebook-ut, për vendimin e ri të Agjencisë së Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar.

USAID ka parashikuar një fond 37 milionë dollarësh për vendet e prekura nga përhapja e Koronavirusit dhe nga ky vendim përfiton edhe Shqipëria.

“Ky angazhim, së bashku me qindra miliona dollarë të dhuruar bujarisht nga sektori privat amerikanë  tregojnë udhëheqjen e fortë të Shteteve të Bashkuara në përgjigjen ndaj shpërthimit të këtij virusi”, tha Sekretari i Shtetit Mike Pompeo në lidhje me shpalljen e kësaj ndihme.

Nga ndihma do të përfitojnë 25 vende që janë prekur nga COVID-19 ose janë në rrezik të lartë të përhapjes së këtij virusi.


  1. SHBA ofron ndihmë për vendet e prekura nga koronavirusi, përfiton edhe Shqipëria – Pergrate

    […] SHBA ofron ndihmë për vendet e prekura nga koronavirusi, përfiton edhe Shqipëria […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kujdes nëse merrni këtë mesazh,...

Pavarësisht situatës së vështirë që po jetojmë, ka ende njerëz që duan të përfitojnë nga e të krijojnë hilaritet me mesazhe të pavërteta. Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka rënë pre...

A merret koronavirusi nga ushqimi...

Duke qenë se këtë periudhë po përballemi me një të keqe të madhe të panjohur, të shumta janë edhe pyetjet e dilemat në lidhje me të. Ndër shqetësimet më të...

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero: Mund...

Deri më tani, sipas ministrisë së Shëndetësisë janë zyrtarisht 42 persona të prekur nga Covid 19, por sipas mjekut infeksionist Pëllumb Pipero, mund të jetë mbi 400 të infektuar. “Nëse...

Djali 11-vjeçar me leuçemi, shokët...

Shokët e klasës s ënjë 11-vjeçari me leuçemi kanë bërë një gjest fisnik për të shprehur afërsinë dhe solidarizimin me shokun e tyre të sëmurë. Ata kanë rruar flokët tek...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X