Senatorja ushqen fëmijën me gji në parlament /FOTO

0 0

 

Gjithnjë e më tepër shohim se gratë që po hyjnë në politikë janë gjithashtu nëna shumë të suksesshme.

Shteti i Nebraskës është bërë dëshmitar i një momenti historik këtë javë, kur senatorja Machaela Cavanaugh, solli fëmijën e saj 6-muajshe në sallën e legjislaturës në mënyrë që të mund ta ushqente me gji.

“Stafi e di se unë jam senatorja e parë e Shtetit të Nebraskës që po ushqen fëmijën me gji në parlament”, ka shkruar Cavanaugh në Facebook në një foto që dëshmonte këtë momentit historik.

Sipas nënës së tre fëmijëve, më i vogli duhej të bashkohej me të në punë, kur i erdhi orari për t’u ushqyer.

Ajo thotë se nuk do ta mësojë fëmijën me qumësht formulë, sepse prodhimi i saj i qumështit ishte i ulët dhe nuk donte që të largohej tërësisht.

Hulumtimet dëshmojnë se “sa më shumë gra në qeveri, do të kemi një popullsi më të shëndetshme”. “Ne besojmë se politika gjinore ka rëndësi në shëndetin publik, sepse ndihmon në përcaktimin ‘kush e merr atë, kur dhe si’,” shkruan akademikët pas publikimit të këtij rasti.

“Ne besojmë se zgjedhja e më shumë grave në qeveri jo vetëm që promovon barazinë gjinore dhe forcon institucionet demokratike por gjithashtu i jep kontribut real dhe thelbësor shpenzimeve të qeverisë dhe shëndetit të popullatës”.

Lexo edhe: Ti mund te jesh nene kudo…edhe ne parlament

Sorry, there are no polls available at the moment.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Oligosaharidet e qumështit njerëzor dhe...

Qumështi i gjirit është jashtëzakonisht kompleks. Çdo pikë e qumështit të gjirit përmban mijëra molekula të ndryshme që veprojnë se bashku në harmoni të plotë, si muzikantët e një orkestre,...

Cilat janë përparësitë e testit...

Edhe pak do të vije ne jetë anëtari me i ri në familjen tuaj? Nga momenti kur ti sheh dy vijat në testin e shtatzënisë apo kur ti dëgjosh të...

Ndotësit në shtatzani ulin inteligjencën...

  Ndotësit në shtatzani, të tillë si plumbi dhe mërkuri, mund të shkaktojnë dëmtim të trurit dhe ndikojnë në anën intelektuale të fëmijëve. Ata quhen retardantë të flakës: përkundër emrit...

Sot është nënë shumë e...

Kristen Bell është një nga nënat më të famshme në internet. Pavarësisht nëse ajo ndan momente prapa skenave që janë jashtëzakonisht të pahijshme apo flet për problemet në martesë, të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X