Prindërit tregojnë lindjen e binjakëve në shtëpi

0 1

Vitin e kaluar, Bode dhe Morgan Miller mirëpritën binjakë identikë djem dhe tani çifti po na jep një vështrim pas sesi ndodhën gjërat në lidhje me historinë e lindjes së binjakëve të tyre në shtëpi. “Prezantimi i … Historisë së Lindjes me Boden”, shkroi Morgan në një Story në Instagram. “Po e ndaj këtë, sepse … trupat tanë janë të bukur. Është një udhëtim i frikshëm emocional, por dreqin, ne jemi të aftë të bëjmë shumë më tepër sesa mendojmë.

Por, në mënyrë që të tregonin me të vërtetë historinë e tyre të lindjes, çifti duhej të kthehej gati një muaj para se bebet e tyre të vinin në këtë botë. Bode parashikoi që foshnjat të lindnin në ditëlindjen e tij, 12 tetor, por dita erdhi dhe vazhdoi pa shenja të dhimbjeve të lindjes.

Në të vërtetë, Morgan i mbajti foshnjat në bark deri më 8 nëntor. Ata zgjodhën të nxisnin dhimbjet atë ditë dhe ata ishin të përgatitur të vazhdonin me lindjen në shtëpi siç ishte planifikuar. Sidoqoftë, Morgan pati një ndryshim të papritur. “Ti the: Unë nuk dua ta bëj sot. Unë po shkoj në spital. Dua të bëj një epidural”,” i kujtoi Bode bashkëshortes. “Unë të thashë:” Epo kjo nuk do të ndodhë. Ka kaluar ajo fazë”. ” Dhe kështu pra ndodhi një lindje në shtëpi!

Pak para se mamitë të mbërrinin në shtëpinë e familjes Miller, u bë e qartë se foshnjat ishin gati për të bërë “debutimin e tyre të madh”.

“Ti shkove në anën tjetër të shtratit dhe më the të ndihmoja të shtyje … dhe brenda tre kontraksioneve, unë me të vërtetë mund t’i ndjeja se po dilnin. Të dy djemtë kanë lindur shpejt, përpara se ekipi mjekësor i familjes të mund të arrinte në shtëpinë tonë”.

Bode dhe Morgan i quajtën djemtë e tyre binjakë: Asher dhe Askel. Ata bashkohen me vëllezërit e mëdhenj Easton, 13 muajsh, dhe Edward, 4 vjeç, dhe fëmijët e Bode, Samuel, 6 vjeç dhe vajzën Neesyn, 11.

Ata gjithashtu kanë një motër në parajsë, Bode dhe Morgan humbën në mënyrë tragjike vajzën e tyre, Emeline, në një incident ku u mbyt, vetëm 19 muajshe.

Lexo edhe: Mjekët ngrejnë alarmin: Lindjet në shtëpi të rrezikshme për nënën dhe foshnjën


  1. Prindërit tregojnë lindjen e binjakëve në shtëpi – Pergrate

    […] Prindërit tregojnë lindjen e binjakëve në shtëpi […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Cilat janë përparësitë e testit...

Edhe pak do të vije ne jetë anëtari me i ri në familjen tuaj? Nga momenti kur ti sheh dy vijat në testin e shtatzënisë apo kur ti dëgjosh të...

Ndotësit në shtatzani ulin inteligjencën...

  Ndotësit në shtatzani, të tillë si plumbi dhe mërkuri, mund të shkaktojnë dëmtim të trurit dhe ndikojnë në anën intelektuale të fëmijëve. Ata quhen retardantë të flakës: përkundër emrit...

Alkooli dhe duhani në shtatzani...

Foshnjat e lindura nga nënat që konsumuan alkool dhe duhan gjatë shtatzanisë kanë një rrezik të rritur 12 herë për Sids në krahasim me foshnjat të cilat nuk ishin të...

Nëna e ardhshme tregon përse...

Lindja është një nga përvojat më të shenjta të jetës që do të provoni ndonjëherë për kaq shumë arsye. Të mirëpresësh një foshnjë është një ngjarje fizike si asnjë tjetër....

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X