Po qëndroni në shtëpi me fëmijët dhe jeni shqetësuar për pagat, ka një lajm të mirë për ju

0 1

Për të gjithë prindërit që nuk po shkojnë në punë duke u kujdesur për fëmijët e tyre që gjithashtu nuk po shkojnë në shkollë, kryeministri Edi Rama, ka njoftuar  se të enjten  do të jetë gati plani ekonomik në lidhje me krizën si pasojë e Koronavirusit.

Përmes një njoftimi në Facebook ai premton se në fund të muajit askush nuk do të mbetet pa pagesë dhe të gjithë do të kenë mbështetjen e qeverisë.

“JU LUTEM TË GJITHË ATYRE QË JANË NË SHTËPI PAS MBYLLJES SË AKTIVITETIT EKONOMIK, TË RRINË TË QETË DHE BËJNË DURIM, TË ENJTEN DO TË KEMI GATI PLANIN E GARANCISË FINANCIARE PËR KOMPENSIMIN E PAGAVE TË MUNGUARA TË ÇDO BIZNESI.

NUK DO TË VIJË FUNDI I MUAJIT PA PAGËN E GJITHKUJT NDËR JU QË QËNDRON NË SHTËPI SI PASOJË E MBYLLJES SË BIZNESIT KU PUNON!

DURIM JU LUTEM DHE BESIM QË PO PUNOJMË PAPUSHIM PËR TË MOS LËNË ASNJË VETËM NË PËRBALLIMIN E PASOJËS FINANCIARE TË MOSVAJTJES NË PUNË!”.

Ende nuk ka një datë se kur do të rihapen shumë prej biznseseve të mbyllura, prandaj dëmi ekonomik që do të përllogaritet pritet të jetë i lartë.


  1. Po qëndroni në shtëpi me fëmijët dhe jeni shqetësuar për pagat, ka një lajm të mirë për ju – Pergrate

    […] Po qëndroni në shtëpi me fëmijët dhe jeni shqetësuar për pagat, ka një lajm të mirë për j… […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kryeministri jep njoftimin për rihapjen...

Kreu i qeverisë Edi Rama ka dhënë një njoftim shumë të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë, të cilët prej orës 13:00 të ditës së shtunë janë të vetëkarantinuar në...

Didi është mërzitur, histori për...

Ky është një tregim me figura për fëmijë në të cilin shpjegohet koronavirusi dhe çfarë duhet të bëjnë fëmijët në keto raste, nga psikologia Manolita Hida.

Një jetesë e shëndetshme ju...

  Studiuesit thonë se një stil jetese i shëndetshëm mund të shtojë një dekadë në jetëgjatësinë tuaj. Studiuesit identifikuan pesë faktorë jetese si të rëndësishëm, përfshirë dietën, stërvitjen dhe mbajtjen...

Qëndrimi ulur në tavolinën e...

Dihet që të punosh në zyrë mund të jetë më stresuese sesa mendohet jo vetëm mendërisht, por edhe fizikisht dhe këtë e ka konfirmuar një studim i publikuar në revistën...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X