Plazhet me te pershtatshme per femijet tuaj ne Shqiperi

0 0

Me afrimin e sezonit të plazhit ndoshta po mendoni të bëni rezervimin paraprak të pushimeve tuaja, dhe ne do t’jua këshillonim këtë pasi edhe mundësitë për të paguar diçka më pak janë më të mëdha. Ndër alternativat që mund të merrni në konsideratë, është edhe vendi ynë.
Por cilat janë konkretisht vendet që mund të shijoni nëse me ju do të jetë dhe fëmija juaj?
• Pogradeci. Ky qytet që ndodhet në juglindje të vendit tonë do të jetë një mundësi e mirë për të shijuar disa ditë plazhi në temperatura jo të larta, si edhe me një ushqim tepër të mirë. Përiudha më e mirë për ta vizituar do të ishte muaji korrik.
• Ksamili. Ndodhet pranë qytetit të Sarandës dhe uji i tij i kristaltë do t’ju bëjë të kaloni disa ditë të mrekullueshme.
• Plazhi i Gjeneralit. Ndodhet pranë Kavajës dhe është një alternativë shumë e mirë për ata që nuk duan të udhëtojnë për një kohë të gjatë me makinë.
• Borshi. Është një fshat që bën pjesë në komunën e Sarandës. Uji i tij i pastër si edhe qetësia do ta bëjnë një destinacion të përkryer për ju dhe fëmijën tuaj.
• “Rana e hedhun”. Konsiderohet si perla e Adriatikut dhe ndodhet në Shëngjin.
• Radhima. Ndodhet në qytetin e Vlorës dhe ofron për të gjithë pushuesit një det të mrekullueshëm, karakteristika tipike e detit Jon.
• Plazhi i Lukovës. Një plazh që karakterizohet nga gjelbërimi dhe ndodhet në komunën e Sarandës.
• Plazhi i Potamit. Ndodhet në Himarë dhe është një alternativë shumë e mirë për ata që duan të qëndrojnë pranë qëndrës së qytetit.
• Livadh. Ky plazh ndodhet gjithashtu në Himarë dhe është i përbërë nga deti i kristaltë si edhe gurët e bardhë.
Pushime të mbara!


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Kryeministri jep njoftimin për rihapjen...

Kreu i qeverisë Edi Rama ka dhënë një njoftim shumë të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë, të cilët prej orës 13:00 të ditës së shtunë janë të vetëkarantinuar në...

Po qëndroni në shtëpi me...

Për të gjithë prindërit që nuk po shkojnë në punë duke u kujdesur për fëmijët e tyre që gjithashtu nuk po shkojnë në shkollë, kryeministri Edi Rama, ka njoftuar  se...

Didi është mërzitur, histori për...

Ky është një tregim me figura për fëmijë në të cilin shpjegohet koronavirusi dhe çfarë duhet të bëjnë fëmijët në keto raste, nga psikologia Manolita Hida.

Një jetesë e shëndetshme ju...

  Studiuesit thonë se një stil jetese i shëndetshëm mund të shtojë një dekadë në jetëgjatësinë tuaj. Studiuesit identifikuan pesë faktorë jetese si të rëndësishëm, përfshirë dietën, stërvitjen dhe mbajtjen...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X