Pelena ekologjike PINGO vjen tek ju me një dizajn të ri dhe shumë vlerësime

0 0

Shëndeti i fëmijëve ka qenë, është dhe do të jetë, pa dyshim gjëja më e rëndësishme për të gjithë prindërit, por jo vetëm për ta. Duke marrë në konsideratë kërkesat e prindërve, por sigurisht duke u bazuar në kriteret teknologjike, ekologjike dhe shëndetësore, kompanitë zviceriane HYGA dhe PINGO u zotuan për krijimin, zhvillimin dhe prodhimin e versionit të ri të produkteve PINGO të cilat vijnë për konsumatorin shqiptar me nje dizajn dhe stil të ri, global, ambiental dhe një qasje të dukshme ku më pak është më shumë (less is more) të cilën prindërit anembanë botës e besojnë dhe po e mbështesin përherë e më shumë.  

1. Pjesa e brendshme e pelenës

Pjesë e hollë, e rehatshme, me një përformancë të lartë, shtresa kryesore e brendshme e pelenës tonë të re, e prodhuar nga celuloza FSC e çertifikuar (100% pambuk organik), e cila ofron një qëndrueshmëri më të lartë dhe ka aftësi përthithëse shumë të mira, e mban fëmijën tuaj në gjendje shumë të rehatshme dhe të palagur (të thatë) gjatë natës dhe ditës.

2. Forma-përdorimi:

Shiritat ngjitëse elastike, garantojnë maksimalisht përshtatje në formë dhe lirshmëri në lëvizje.

3. Rezistenca nga rrjedhja:

Struktura elastike dhe me shirita të gjera në pelenë nën­kuptojnë që ju nuk duhet të shqetësoheni për rrjedhjet.

4. Materiali:

Material ultra i butë me gëzof, ventilues dhe shumë i përshtatshëm për lëkurën. I testuar nga aspekti dermatologjik dhe është vlerësuar me standardin EXCELLENT. 

CILËSITE:

  1. Nuk kanë asnjë përmbajtie kimike, as locione apo parfum.
  2. Kanë certifikime ekologjike.
  3. Kanë 25 % kapacitet thithës më shumë se pelenat e tjera.
  4. Janë të bardha pa ngjyrues.
  5. Masa e pelenës përshtatet maksimalisht me peshën e femijes tuaj.
  6. Nuk përmbajnë klor,pvc, apo kolorante.

ÇERTIFIKIMET:

Pelena prodhohet me energji elektrike të gjelbër, të certifikuar nga NaturemadeStar.

Produkti më i mirë ECO 2017, 2018, 2019. 100% pambuk. 

Shtresa kryesore e pelenës është bërë nga celuloza e certifikuar nga FSC, duke ndihmuar pyjet më të qëndrueshme.

Emetimet e mbetura të CO2 nga procesi i prodhimit janë kompensuar përmes projekteve të certifikuara nga myclimate.

Ky produkt është testuar për substancat e dëmshme nga Standardi OEKO-TEX 100, Babyclass1 dhe Aneksi 4. 

Për më tepër infromacion rreth këtyre produkteve apo edhe për të lënë kosnideratat tuaja, mund të kontaktoni në Instagramin e Holle Baby Albania dhe bioswiss.al  por edhe në Facebook Holle Baby Albania.Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Some advice for the public:...

Exposing yourself to the sun or to temperatures higher than 25C degrees DOES NOT prevent the coronavirus disease (COVID-19) You can catch COVID-19, no matter how sunny or hot the...

Oligosaharidet e qumështit njerëzor dhe...

Qumështi i gjirit është jashtëzakonisht kompleks. Çdo pikë e qumështit të gjirit përmban mijëra molekula të ndryshme që veprojnë se bashku në harmoni të plotë, si muzikantët e një orkestre,...

Smogu i qytetit dëmton sytë...

Ndër dëmet e shumta për shëndetin e shkaktuar nga grimcat e imëta të smogut, ekziston edhe tharja e filmit të çmuar të lotëve që mbulon sipërfaqen e syve: ekspertët flasin...

Emra per vajza dhe emra...

Zgjedhja e emrit të fëmijës shpesh mund të çojë në “krizë” prindërit, në kuptimin që mendojnë se tashmë e kanë vendosur dhe më pas gjithçka kthehet sërish në fillim duke...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X