Nëna me kronavirus sjell në jetë një fëmijë, del rezultati i bebit

0 1

Një grua e prekur nga koronavirusi ka sjellënë jetë një fëmijë ditën e sotme në Greqi. Nëna e infektuar, e cila vuan edhe nga sëmundje koronare të zemrës, e lindi fëmijën në spitalin Attikon.

Ajo është nën vëzhgimin e mjekëve për të parë nëse do të ketë ndërklikime.

Mjekët e spitalit i kanë bërë testin vogëlushit menjëherë pas lindjes, i cili ka rezultuar negativ.

Kujtojmë se në Londër një fëmijë i porsalindur rezultoi pozitiv ndaj Covid-19.

Foshnjës në Greqi po pritet t’i bëhet analiza e dytë për ta konfirmuar plotësisht lajmin se nuk është infektuar me koronavirus.

Bazuar në të gjetjet e deritanishme, gratë shtatzëna dhe fëmijët e vegjël janë më pak të rrezikuar nga koronavirusi dhe kryesisht shfaqin vetëm simptoma të lehta.


  1. Nëna me kronavirus sjell në jetë një fëmijë, del rezultati i bebit – Pergrate

    […] Nëna me kronavirus sjell në jetë një fëmijë, del rezultati i bebit […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Lind foshnja e parë me...

Një foshnjë e porsalindur ka rezultuar pozitive për koronavirusin në atë që mendohet të jetë rasti më i ri i sëmundjes në Mbretërinë e Bashkuar. Nëna e fëmijës, e cila...

A luajnë rol mjetet e...

Në vend të kësaj, ekzistojnë vetëm pastruesit e hundëve që lehtësojnë sikletin. Përdorimi i dehumidifikuesve, marrja e prebiotikëve, suplementeve të vitaminave ose ilaçeve bimore, në fakt asgjë nuk mund të...

Vogëlushja vuan nga leuçemia, apeli...

Elisa është një vajzë e vogël, vetëm pesë vjeçare, e cila duhet të luftojë betejën më të vështirë: atë kundër përbindëshit të quajtur leucemi. Vajza është e shtruar në spital...

Foshnjat e ekspozuara ndaj produkteve...

Foshnjat të cilët janë të ekspozuar ndaj një kimikati të gjetur tek disa produkte kozmetike dhe tek shishet plastike mund të jenë më të rrezikuar nga vështirësi në frymëmarrje në...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X