Modelja në punë duke ushqyer të bijën

0 0

Puna e një nëne nuk është mbaron kurrë: as kur ajo kthehet nga puna dhe as për Javën e Modës në New York (NYFW). Dizajnerja Rebecca Minkoff u nis për në shtëpi me një prezantim të bukur që përfshinte një modele që ushqente me gji vajzën e saj.

Si pjesë e shfaqjes së saj fundjavën e kaluar, Minkoff solli në vëmendje çështjen e rëndësishme të ushqyerjes me gji kur nënat kthehen në punë.

“Kjo hapësirë përgëzon gratë që punojnë sot dhe të gjitha nënat moderne që e bëjnë atë të mundur në shtëpi dhe në zyrë,” tha ekipi i Medelës në një deklaratë. Medela kohët e fundit nisi një program të ri të quajtur “Kthimi i shëndetshëm i nënave të reja” për të mbështetur nënat dhe punëdhënësit në marrëdhënie pune.

Modelja Mara Martin ishte e ulur me të bijën në prehër, duke e ushqyer atë para kutive të këpucëve me pompën e gjirit në krah, duke parë drejt e në kamera.

Martin ishte e entuziazmuar që ishte pjesë e prezantimit novator, dhe ka ndarë përjetimin e saj në Instagram. “Kur Rebecca Minkoff më kërkoi që të isha pjesë e shfaqjes së saj si modele dhe nënë, ndërsa ushqeja Arian, unë menjëherë thashë po,” shkroi ajo. “Ajo donte që unë të përfaqësoja mamanë që punonte për të gjatë një pjese të shfaqjes së saj, sepse kjo është ajo që jam”.

“Të jesh nënë është puna më e vështirë në botë, dhe pastaj të shtosh përpjekjen për të punuar si modele, përveç gjërave të tjera që po përpiqem të bëj, nuk e bën më të lehtë,” shkroi Martin në një postim të hershëm. “Fakti që isha në gjendje të përfaqësoja të GJITHA nënat që punojnë atje, e bëri këtë shfaqje kaq të veçantë për ne. Brohoritje për të gjitha nënat që punojnë, ne ju shohim, nuk jeni vetëm! ”

Shfaqja e NYFW e Minkoff u frymëzua nga figura e gruas moderne pune, e cila u pasqyrua në gjithçka.

Lexo edhe: Aktorja duke ushqyer me gji në sheshxhirim


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A mund të ha karcof...

Karcofi dhe ushqyerja me gji Nënat që ushqejnë fëmijët me gji duhet të hanë mirë sepse duhet të plotësojnë kaloritë e humbura gjatë ushqyerjes me gji, dhe t’i japin fëmijës...

Qumështi i nënës, një antibiotik...

Një substancë antibiotike (glicerina monolaurate, GML) është identifikuar në qumështin e gjirit në gjendje të mbrojë fëmijën nga baktere të caktuara dhe të afta për të promovuar rritjen e mikroorganizmave...

Rrëfëhet nëna: Ja pse ndalova...

Ushqyerja me gji është provuar prej kohësh si mënyra më e mirë për të ushqyer të porsalindurin. Por, ndonjëherë thjesht nuk është e mundur për nënat dhe nuk është rruga...

Kërpudha dhe ushqyerja me gji:...

Kërpudhat janë një ushqim i jashtëzakonshëm, kanë një aromë karakteristike dhe të shijshme, përmbajnë shumë elementë ushqyes dhe janë me të vërtetë të ulëta në kalori. Sidoqoftë, disa mjekë këshillojnë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X