Letra prekëse e 6-vjeçarit: Nëse ti nuk qëndron në shtëpi, mua më rrezikohet jeta

0 1

Një djalosh 6-vjeçar nga Cesa e Italisë, nën rrezikun e koronavirusit, ka drejtuar një letër prekëse për të gjithë.

Pio ka sistem të dobët imunitar, e për këtë arsye ka frikë se infektimi me koronavirus mund të rezultojë fatal për të.

Në këto kushte, 6-vjeçari u kërkon të gjithëve të respektojnë rregullat e vendosura për parandalimin e epidemisë dhe të mos dalin nga shtëpia, pasi jeta e tij është në rrezik.

Letra e 6-vjeçarit, publikuar në Facebook nga e ëma:

“Përshëndetje, quhem Pio dhe jam 6 vjeç.

Jam një fëmijë imunodepresiv. E dini se çfarë do të thotë që të jesh imunodepresiv? Mund të ta shpjegoj me katër fjalë të thjeshta: zero antitrupa, zero imunitet. Unë jetoj në Cesa, kryebashkiaku i vendit tim po mundohet me të gjitha mënyrat që të më mbrojë mua dhe njerëzit e tjerë të dobët si unë, por… nëse nuk qëndroni në shtëpi, përpjekjet e tij do të shkojnë kot… Mendojeni… Faleminderit.”- janë fjalët vogëlushit.


  1. Letra prekëse e 6-vjeçarit: Nëse ti nuk qëndron në shtëpi, mua më rrezikohet jeta – Pergrate

    […] Letra prekëse e 6-vjeçarit: Nëse ti nuk qëndron në shtëpi, mua më rrezikohet jeta […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Si të trajtojmë temën e...

Fëmijët janë në dijeni të asaj që po ndodh me koronavirus dhe nëse ne si të rritur nuk i sqarojmë se çfarë po ndodh, ata vetë mund të dalin në...

Vajza 4- vjeçare quan vetën...

Vetëbesimi dhe dashuria për veten shpesh fillojnë në moshë të re. Megjithatë, disa prindër mund të kenë përvojën shqetësuese kur fëmija i tyre u thotë se ndjehen inferiorë ndaj atyre...

9 mënyra sesi fëmijët ua...

# 1. Ata ju mbajnë peng Shumica e prindërve jetojnë duke pritur për ditën kur vogëlushët tanë do të jenë mjaft të mëdhenj për t'u kujdesur për rutinën e tyre...

Gjithë kujdesi i nevojshëm i...

Pasditen e djeshme, një nga tematikat e trajtuara në programin "Rudina" ka qenë kujdes dentar për fëmijët. E ftuar ishte dentistja pediatre, Enida Petro e cila që në krye të...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X