Lë shënime kudo në aeroport, ja çfarë ka për të thënë nëna e re

Në një pjesë të aeroportit, nje nene filloi të ngjiste letra me mesazhe inkurajuese për çdo nënë dhe krahas letrave me mesazhe, ngjiti edhe letra bosh për të lënë hapësirë për gratë e tjera që të shprehnin atë që ato ndjenin dhe mendonin.
0 0

Çdo nënë gjidhënëse ose që pompon qumështin e di se sa e vështirë është të kryejë këtë proces nëse është duke udhëtuar. Grace Stevens është një nga këto nëna, të cilës i duhet të udhëtojë shpesh për punë dhe gjatë udhëtimeve është ndeshur me vështirësitë e gjidhënies, apo të shtyrdhjes së qumështit të gjirit.

Kur përfundoi lejen e lindjes, gjatë udhëtimeve që bënte ajo ndërmori një nismë shumë frymëzuese për të gjitha nënat që janë gjendur në të njëjtën situatë si ajo, kur duhet të udhëtonin ndërkohë që ushqenin fëmijët me gji.

Në një pjesë të aeroportit, ajo filloi të ngjiste letra me mesazhe inkurajuese për çdo nënë dhe krahas letrave me mesazhe, ngjiti edhe letra bosh për të lënë hapësirë për gratë e tjera që të shprehnin atë që ato ndjenin dhe mendonin.

Në fillim, kur nisi këtë mënyrë të përcjelljes së measazhit, ajo nuk e kishte idenë e përmasave që do të merrte si ngjarje, sa virale do të bëhej dhe sa shumë përkrahje do të gjente nga gjithë nënat e tjera.

Pasi nisma u bë virale, filluan shumë komente në rrjetet sociale, ku nënat shpreheshin se mesazhet e Grace-it në letra ishin ndihmë dhe shtysë shumë e fortë që ato të vazhdonin gjidhënien sa më gjatë të ishte e mundur.

Edhe vetë aeroporti është ndikuar nga një gjest i tillë, duke ndërmarrë më shumë praktika që ju vijë në ndihmë nënave gjidhënëse, si përshembull krijimi i gjashtë hapësirave të reja për to.

Lexo edhe: Një tjetër nënë kritikohet përse pompoi gjirin në tualetin e aeroportit


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

A mund të ha karcof...

Karcofi dhe ushqyerja me gji Nënat që ushqejnë fëmijët me gji duhet të hanë mirë sepse duhet të plotësojnë kaloritë e humbura gjatë ushqyerjes me gji, dhe t’i japin fëmijës...

Qumështi i nënës, një antibiotik...

Një substancë antibiotike (glicerina monolaurate, GML) është identifikuar në qumështin e gjirit në gjendje të mbrojë fëmijën nga baktere të caktuara dhe të afta për të promovuar rritjen e mikroorganizmave...

Rrëfëhet nëna: Ja pse ndalova...

Ushqyerja me gji është provuar prej kohësh si mënyra më e mirë për të ushqyer të porsalindurin. Por, ndonjëherë thjesht nuk është e mundur për nënat dhe nuk është rruga...

Kërpudha dhe ushqyerja me gji:...

Kërpudhat janë një ushqim i jashtëzakonshëm, kanë një aromë karakteristike dhe të shijshme, përmbajnë shumë elementë ushqyes dhe janë me të vërtetë të ulëta në kalori. Sidoqoftë, disa mjekë këshillojnë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X