Lajm i mirë/ Alvin Berisha nxiret nga kampi në Siri

0 0

Kur kanë kaluar disa javë pas bërjes publik të lajmit për Alvin Berishën, më në fund vogëlushi ia ka dalë të largohet nga kampi në Siri.

Lajmi është bërë sot i ditur nga mediat arabe, sipas Report Tv, ndërsa operacioni ende nuk ka mbaruar, por vogëlushi është në një vend të sigurt.

Pritet që shumë shpejt Alvin Berisha të bashkkohet me babain e tij Afrimin,  i cili e kërkon që prej  vitit 2014.

Kujtojmë se 11-vjeçari është nxjerrë nga Italia ku jetonte me familjen e tij, nga nëna e tij, e cila quej Valbona. Kjo e fundit jetonte që prej vitit 2000 në Itali dhe ishte shtëpiake.

Në vitin 2014 ajo mori vogëlushin që në atë kohë ishte vetëm 6 vjeç dhe u largua në Siri. Atje u martua me një xhihadist shqiptar dhe bëri edhe një fëmijë tjetër, port ë tre ndërruan jetë gjatë një shpërthimi, ku edhe Alvin u plagos.

Kujtojmë se në Shqipëria historia u bë e njohur vetëm pasi emisioni investigativ “le Iene” denoncoi rastin duke i kërkuar ndihmë qeverisë italiane.


Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Historia e mahnitshme e lindjes...

Histori e mahnitshme. Historia jonë e lindjes! Trupi i njeriut është vërtet një gjë e mahnitshme. Në datën 8.5.2017 rreth orës 10 të mëngjesit fillova të kisha kontraktime. Unë isha...

E njëjta infermiere që u...

Inkubatori mund të jetë një vend me të vërtetë i vështirë për prindërit e rinj. Shpesh anëtarët e stafit përpiqen ta bëjnë atë sa më të dashur të jetë e...

Kritikojnë modelen me ngjyrë për...

Modelja Porsche Thomas, e cila së fundmi lindi binjakë, postoi fotografinë më të mrekullueshme të barkut me bikini, në Instagram teksa pushonte në pishinë, ende 35 javëshe shtatzanë. "Mbetën vetëm...

Vogëlushja që nuk di sa...

Çdokujt prej nesh mund t’i ketë rënë rasti të shohë fëmijë lypsarë dhe ndoshta edhe të ketë shkëmbyer një bisedë me ta. Në vendin ku jetojmë është shumë e zakontë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X