Java e 17 e shtatzanise

0 1

Java e 17 e shtatzanise

Nena
Uterusi ne kete jave ndodhet midis kerthizes dhe kockes pubike. Ne kete jave e ne vazhdim do te djersisni me shume, do te keni probleme me hundet e bllokuara si dhe do te vereni rritje te sekrecioneve vaginale. Asgje per tu shqetesuar, gjithcka ndodh per shkak te rritjes te volumit te gjakut. Pjesa e aeroles behet gjithmone dhe me e erret. Gjithcka do te zhduket pas lindjes.
Bebi
Trupi i bebit ka filluar te krijoje shtresat e para te dhjamit poshte lekures, e cila do ta ndihmoje ne ruajtjen e temperatures trupore pas lindjes. Bebi peshon rreth 140 grame dhe nuk jane formuar pjese te reja te trupit, por jane duke u maturuar ato ekzistuese. Eshte momenti te filloni ti vendosni muzike, e cila do ta ndihmoje ne zhvillimin e trurit.
Binjaket
Sigurohuni qe te jeni duke ngrene shendetshem! Dieta juaj duhet te permbaje proteinat, karbohidratet dhe gjithcka tjeter ne menyre te ekilibruar. Kujdes nga mbipesha! Eshte shume e rrezikshme per ty dhe bebet e tua!
Babi
Deshira juaj per te ndjere levizjet e bebit eshte e madhe, por per momentin duhet te kenaqeni me ato qe ju tregon nena e ardhshme. Edhe pse ajo e ndjen bebin te levize brenda saj, ju nuk jeni ne gjendje ti dalloni ato me prekje. Shume shpejt do te vije momenti qe edhe ju te vendosni doren tek barku dhe te ndjeni ato levizje magjike!

Lexoni edhe: Java e 18 e shtatzanise


  1. Java e 17 e shtatzanise – Pergrate

    […] Java e 17 e shtatzanise ← Lindja e detyruar: çfarë është dhe kur është e nevojshme? Search for: […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Java e 7 e shtatzanise

Java e 7 e shtatzanise Nena Fytyra juaj mund te acarohet dhe te mbushet me pucrra. Tani do te ishte mire te filloni kursin e lindjes, i cili do tj’u...

Java e 4 e shtatzanise

Java e 4 e shtatzanise Nena Trupi fillon te ndryshoje. Menstruacionet vonohen. Tashme nese do te beni nje test shtatzanie ka shume mundesi te rezultoje pozitiv! Ju filloni te ndiheni...

Java e 9 e shtatzanise

Nena Krahas te vjellave, lodhjes dhe shume shqetesimeve te tjera tani mund t’ju shtohet edhe gjakderdhja nga hundet ose mund t’ju ndodhe ti keni hundet e zena. Behuni praktike perdorni...

Java e 14 e shtatzanise

Java e 14 e shtatzanise Nena Keni filluar te ndiheni me mire dhe te keni me shume energji. Kete jave duhet te kontrolloni tensionin, peshen, madhesine e mitres, rrahjet e...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X