Historia e mahnitshme e lindjes në makinë në javën e 29

0 1

Histori e mahnitshme.

Historia jonë e lindjes! Trupi i njeriut është vërtet një gjë e mahnitshme. Në datën 8.5.2017 rreth orës 10 të mëngjesit fillova të kisha kontraktime. Unë isha vetëm 29 javëshe e 4 ditë, kështu që thjesht e kuptova se ato ishin truke të Braxtonit dhe vendosa ta pres jashtë.

Pas rreth 45 minutash kontraktimesh të vazhdueshme që po shtoheshin në intensitet, vendosa që ndoshta duhej të hyja brenda. Unë atje me disa rroba. I mora vajzës disa rroba, të fejuarin tim dhe unë u nisa për në spital. E çova vajzën tek kumbara e saj Nikol dhe u drejtova në spital.

Kështu, kontraktimet vazhduan të shpeshtoheshin më shumë e më shumë dhe krejt papritur unë kuptova se kishte ardhur koha për të lindur. Mora në telefon qendrën e urgjencës sepse isha shumë e frikësuar. Ata nuk mund të më kuptonin midis britmave me kontraktime. Kështu që ia kalova telefonin të fejuarit tim.

I ula pantallonat poshtë, në momentin kur kuptova se koka e bebit ishte aty afër. Unë shtyva një herë dhe fëmija im, një mrekulli ishte aty. Kur hodha sytë poshtë kuptova që ai ishte akoma i mbështjellë plotësisht me qesen amniotike. Personi që na u përgjigj në numrin e urgjencës na tha të ndalonim. Por e dija që ne do të mund të shkonim në spital para se të vinin të na merrnin ata. Kështu që i thashë bashkëshortit të vazhdonte rrugën siç ishim nisur.

U tremba kaq shumë. I fejuari im ishte shumë i qetë dhe i jepte makinës ndërkohë që fliste në telefon me 911. Foshnja ishte akoma në pozicionin fillestar dhe gjithçka që mund të bëja ishte të lutesha që ai të ishte në rregull.

Pastaj i fërkova fytyrën me gishtin tim e ai tërhoqi duart dhe këmbët e tij të vogla deri në fytyrën e tij sikur të kuptonte lutjet e mia dhe të donte të na siguronte se ishte mirë. Kaluan rreth 7 minuta që mbaja në duar këtë fëmijë të mrekullueshëm, derisa arritëm në spital.

Ai lindi me këmishë. Kjo ndodh 1 në 80,000 lindje. Zakonisht gjatë lindjes me operacion. Peshonte 1.3 kilogramë dhe ne e dinim se do të ishte një burrë i vogël i mrekullueshëm.

Ai është me të vërtetë një fëmijë fantastik. Ne jemi kaq të bekuar që jemi prindërit e tij.

Lexo edhe: Nëna lind në makinë, i biri e filmon/ VIDEO


  1. Historia e mahnitshme e lindjes në makinë në javën e 29 – Pergrate

    […] Historia e mahnitshme e lindjes në makinë në javën e 29 […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

E njëjta infermiere që u...

Inkubatori mund të jetë një vend me të vërtetë i vështirë për prindërit e rinj. Shpesh anëtarët e stafit përpiqen ta bëjnë atë sa më të dashur të jetë e...

Kritikojnë modelen me ngjyrë për...

Modelja Porsche Thomas, e cila së fundmi lindi binjakë, postoi fotografinë më të mrekullueshme të barkut me bikini, në Instagram teksa pushonte në pishinë, ende 35 javëshe shtatzanë. "Mbetën vetëm...

Lajm i mirë/ Alvin Berisha...

Kur kanë kaluar disa javë pas bërjes publik të lajmit për Alvin Berishën, më në fund vogëlushi ia ka dalë të largohet nga kampi në Siri. Lajmi është bërë sot...

Vogëlushja që nuk di sa...

Çdokujt prej nesh mund t’i ketë rënë rasti të shohë fëmijë lypsarë dhe ndoshta edhe të ketë shkëmbyer një bisedë me ta. Në vendin ku jetojmë është shumë e zakontë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X