E njëjta infermiere që u kujdes për babain 30 vjet më parë, kujdeset sot për djalin

0 1

Inkubatori mund të jetë një vend me të vërtetë i vështirë për prindërit e rinj. Shpesh anëtarët e stafit përpiqen ta bëjnë atë sa më të dashur të jetë e mundur, madje edhe të veshin foshnjat gjatë pushimeve. Tani, një çift po e kupton që i vogli i tyre është në duar të mira – të njëjtat duar që u kujdesën për babanë e tij.

Zayne Caldwell lindi më 20 janar, 10 javë para datës së tij të duhur, në New Brunswick, New Jersey. “Ai erdhi krejt papritur dhe unë vetëm fillova të kem kontraktime,” tha Renata Freydin, nëna e Zayne, për CNN në një intervistë. “Ai donte të dilte.”

Çifti shpejt shkoi në Spitalin e Fëmijëve në Spitalin Universitar të Shën Pjetrit, ku vetë David kishte lindur para kohe mbi 30 vjet më parë. Zayne u pranua në Njësinë e Kujdesit Intensional Neonatal (NICU) në spital, ashtu si babai. Ndërsa çifti shikoi fotot kur Davidi ishte foshnje tre ditë më vonë, Freydin kuptoi se ai kishte pasur të njëjtën infermiere që djali i tyre kishte tani. “Pashë foton dhe e dija menjëherë se ishte infermiere Lissa”, tha Freydin për CNN. “Ai nuk më besoi dhe tha “në asnjë mënyrë, nuk është e mundur”.

Lissa McGowan, e cila është infermiere në kujdesin intensiv të inkubatorit tha: “Ne kemi kaq shumë foshnje që kalojnë rrugët tona, dhe kemi pasur shumë që thonë se kishin një të afërm këtu, por asnjëherë nuk ka rastisur kaq afër në një shtëpi ku është babai dhe djali, të paktën jo për mua. Ka qenë një surprizë shumë e bukur. “Sigurisht, pasi Freydin e kuptoi që Lissa ishte kujdesur për të dy burrat në jetën e saj, ajo e dinte që duhej të rikrijonte foton që nga 30 vjet më parë.”

Dy javët e kaluara kanë qenë të mbushura me shqetësime dhe pasiguri , por ne mund të marrim frymë lehtë duke e ditur se infermierja e fëmijës sim është e njëjta që ndihmoi njeriun që dua kur ai ishte në të njëjtën situatë”,- tha Freydin.

Ajo i ndau të dy imazhet krah për krah në mediat sociale, të cilat u bënë virale.

Fatmirësisht vogëlushi i saj e ka marrë veten dhe po përmirësohet nga dita në ditë si nga zhvillimi shëndetësor, ashtu edhe nga pesha.

Lexo edhe: Prindërit e braktisën për muaj me radhë, infermierja adopton foshnjën


  1. Pergrate

    […] E njëjta infermiere që u kujdes për babain 30 vjet më parë, kujdeset sot për djalinhttps://pn.al/e-njejta-infermiere-qe-u-kujdes-per-babain-30-vjet-me-pare-kujdeset-sot-per-… […]

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuMateriale te ngjashme

Historia e mahnitshme e lindjes...

Histori e mahnitshme. Historia jonë e lindjes! Trupi i njeriut është vërtet një gjë e mahnitshme. Në datën 8.5.2017 rreth orës 10 të mëngjesit fillova të kisha kontraktime. Unë isha...

Kritikojnë modelen me ngjyrë për...

Modelja Porsche Thomas, e cila së fundmi lindi binjakë, postoi fotografinë më të mrekullueshme të barkut me bikini, në Instagram teksa pushonte në pishinë, ende 35 javëshe shtatzanë. "Mbetën vetëm...

Lajm i mirë/ Alvin Berisha...

Kur kanë kaluar disa javë pas bërjes publik të lajmit për Alvin Berishën, më në fund vogëlushi ia ka dalë të largohet nga kampi në Siri. Lajmi është bërë sot...

Vogëlushja që nuk di sa...

Çdokujt prej nesh mund t’i ketë rënë rasti të shohë fëmijë lypsarë dhe ndoshta edhe të ketë shkëmbyer një bisedë me ta. Në vendin ku jetojmë është shumë e zakontë...

Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X