Pernenat March 22, 2020 4200

Gjidhenja

Pershendetje! Kam vajzen dy muajshe dhe e ushqej me qumesht gjiri , mirpo ndonjeher vajza pi me shpesh dhe atehet mua me duket se nuk kam mjaftueshem qumesht a edhte e mundur kjo , dhe cdi dit pij qaj (bio-shtilltee ) per shtimin e qumeshtit ? Mund te me thoni diqka rreth kesaj ceshtje dhe qfar duhet te pij per te pasur mjaftueshem qumesht?


  1. Doktoresha Bjanka Salliu

    Pershendetje! Fakti qe vajza pine shpesh, ty te duket sikur nuk ke qumesht sepse nuk te forcohet gjiri. Idealia do ishte te benim nje peshe vajzes per te pare shtesen, por ne keto kushte nuk mundemi…, nese femija juaj eshte i qete, nuk grindet nuk qan so te tjhote qe esynje femije i ushqyer mire, i ngopur. Ushqimet qe ndikojne neshtimin e qumeshtit te gjirit jane konsumimi i frutave te thata, spinaqi, sallaterat, haxhure, konsumimi i ujit.

Për të lënë një koment ju duhet të jeni regjistruar IdentifikohuNe kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X