Shtatezania dhe festat, ja cfare mund te konsumoni

Gruaja shtatëzanë duhet të kujdeset për mënyrën si ushqehet edhe gjatë ditëve festive, dhe duke qënë se jemi në prag të tyre kemi sjellë disa këshilla të cilat do t’ju...

December 18, 2016

Ushqyerja ne shtatezani, rendesia e lulelakres

Frutat dhe perimet e stinës janë shumë të rëndësishme për të pasur një ecuri të mirë të shtatëzanisë dhe zhvillim të shëndetshëm të fëmijës. Gjatë stinës së dimrit gruaja shtatëzanë...

December 3, 2016

Si te marrim acidin folik nepermjet ushqimeve?

Folatet dhe acidi folik janë një formë e vitaminës B, të cilat janë shumë të rëndësishme për shtatëzaninë në mënyrë që të parandalojë defektet e tubit neural. Folatet mund të...

November 22, 2016

10 ushqimet qe do te rrisin trurin e fetusit

Truri i fëmijës zhvillohet më shumë midis javës së 24 dhe 42 të shtatëzansë, rritje e cila shënon kulmin e saj në javën e 34 të shtatëzanisë. Dëshironi që truri...

November 21, 2016

Ushqyerja ne shtatezani, kujdes nga keto 8 ushqime!

Tashmë e dinë të gjitha nënat rëndësinë e një ushyerje të mirë gjatë periudhës së shtatëzanisë, madje e dinë edhe se çfarë problemesh shkaktojnë tek fëmija disa ushqime të caktuara....

November 4, 2016

Ushqyerja ne shtatezani, gabimet qe behen me shpesh nga grate

Gruaja shtatëzanë është e ndërgjegjshme për rëndësinë e një ushqyerje të mirë gjatë periudhës së shtatëzanisë. Diçka e tillë mundëson jo vetëm një rritje dhe zhvillim të mirë të fetusit,...

November 3, 2016

A mund te pi kafe gjate shtatzenise?

Jeni shtatzanë dhe pyesni veten nëse mundeni të konsumoni kafe apo jo? Ja çfarë thotë dietologia dhe specialistja e ushqimit “Sarah Schenker” në lidhje me këtë. Po, ju mund të...

October 24, 2016

Ushqimi dhe shtatzania, udhezime per grate qe po presin nje femije

Udhëzime mbi shtimin në peshë gjatë shtatzënisë • Gratë në peshë normale ose nën peshën normale (BMI < 25) 12 - 18 kg ; • Gratë mbi peshën normale (BMI...

October 1, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X