Si te ushqehemi ne shtatzani?

Për një shtatzani të shëndetshme, nënat duhet të kenë të balancuara: proteinat, karbohidratet dhe yndyrat, si dhe të konsumojnë shumë fruta dhe perime.  Legjendat se kur je shtatzënë duhet të...

May 30, 2018

Kikirikë në shtatzani?

Nëse nuk keni shfaqur ndonjëherë më parë alergji ndaj kikirikëve, është e këshillueshme t'i konsumoni ato gjatë shtatzanisë. Nuk ka asnjë dëshmi që tregon se konsumi i kikirikëve në shtatzani...

May 8, 2018

A mund te konsumojme fara ne shtatzani?

Farat janë fruta të thata të cilat merren edhe nga bima e lulediellit. Ne to gjenden shumë substanca të dobishme për shëndetin tonë. Për këtë arsye janë të shkëlqyera të...

March 30, 2018

Prag festash, evitoni keto ushqime nese jeni shtatzane!

Festat nuk duhet t’ju bëjnë të konsumoni ushqime që dëmtojnë fëmijën apo ecurinë e mirë të shtatzanisë edhe pse pjatat që mund t’ju serviren do të jenë të shumëllojshme dhe...

December 18, 2017

Ushqimet e skaduara ne shtatzani, rreziqet

Një zakon i mirë për gratë në shtatzani, por jo vetëm gjatë shtatzanisë është të kontrollojnë gjithmonë datën e skadencës së të gjitha produkteve që përdorin. Në këtë mënyrë do...

December 8, 2017

Nepset me te zakonshme dhe me te cuditshme te shtatzanise!

Shumë gra gjatë shtatzanisë kanë dëshira për ushqime të ndryshme, pra thjesht kanë neps. Shpesh nepset nuk janë të lidhura vetëm me ushqime të shëndetshme, por edhe me gjëra që...

December 8, 2017

Nese ke nje bebe ne bark keto ushqime duhet t’i mbash larg!

Ushqimi që ju konsumoni do të jetë një burim ushqyerje edhe për fëmijën që keni brenda trupit tuaj prandaj është e rëndësishme të konsumoniushqimet e duhura. Do ju sjellim sërish...

December 5, 2017

Sa kalori duhen ne shtatzani per te mbajtur nen kontroll peshen?

Frika për të mos marrë shumë peshë në shtatzani ekziston pothuajse për të gjitha gratë sepse mbi të gjitha kjo nuk favorizon një ecuri të mirë të shtatzanisë. Duke qënë...

December 3, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X