Ushqimet nga deti ofrojnë ushqyes jetësorë për nënat dhe bebet në bark, ja çfarë rreziku shmangni nëse i konsumoni

Ushqyesit e rëndësishëm që gjenden brenda këtyre produkteve, ulin rrezikun e depresionit të nënës dhe sjellin një peshë më të mirë lindjeje për foshnjën, së bashku me përmirësimin e zhvillimit...

July 1, 2019

Dieta e pasur me patate mund të rrisë rrezikun e diabetit gjatë shtatzënisë

Patatet janë një perime e preferuar nga shumica prej nesh. Në vendin tonë patatet prodhohen me shumicë dhe ne i kemi quajtur “edhe bukë edhe gjellë” :D Të skuqura, të...

June 8, 2019

Si ndikon konsumi i arrave gjatë shtatzanisë në zhvillimin e fetusit?

Ngrënia e arrave gjatë shtatëzanisë mund të sjellë dobi në trurin e fëmijës më vonë, thotë një studim i ri nga Instituti i Barcelonës për Shëndetin Global. Arrat kanë qenë...

May 14, 2019

13 ushqimet që duhet të konsumoni patjetër kur jeni shtatzënë

Ruajtja e një diete të shëndetshme gjatë shtatzënisë është shumë e rëndësishme.Gjatë kësaj kohe, trupi juaj ka nevojë për ushqyes shtesë, vitamina dhe minerale. Në fakt, ju mund të keni...

January 9, 2019

Çfarë duhet të hani në tremujorin e dytë të shtatzanisë?

Ushqyerja gjatë shtatzënisë është thelbësore për nënën dhe fëmijën. Siguron për fetusin një zhvillim shëndetësor të sigurt. Një ushqyerje e mirë gjatë kësaj periudhe parandalon ndërlikimet e shtatzënisë, duke përfshirë...

July 5, 2018

A duhet te hame kos ne shtatzani? Ja pse…

Lëndët ushqyese janë shumë të rëndësishme për mbarëvajtjen e shtatzanisë dhe zhvillimin e fetusit. Fatmirësisht ka mjaft alternativa për ushqimet që gratë mund të zgjedhin për të plotësuar nevojat e...

July 1, 2018

5 arsyet pse duhet te hame rrush te thate ne shtatzani

Rrushi i thatë është shumë i pasur me lëndë ushqyese si kaliumi, kalçiumi, fosfori dhe shumë lëndë të tjera të nevojshme për zhvillimin e bebit gjatë shtatzanisë. Duke qënë se...

June 27, 2018

Ja cfare duhet te hani per te rritur mundesite tuaja per te ngjizur nje djale

Me siguri që keni dëgjuar se pozicioni i hënës, i yjeve, drejtimi i erës apo edhe koha e ngjizjes mund t’ju ndihmojë në përcaktimin e gjinisë së bebit? Këto janë...

June 2, 2018
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X