Vendosja ne gji gjate diteve te para pas lindjes

Kur duhet të vendoset fëmija në gji pas lindjes? Fëmija duhet të vendoset në gji menjëherë pas lindjes, nga ana tjetër fëmija është në gjendje të thithë menjëherë kjo falë...

January 24, 2017

Shtrydhja e qumeshtit te gjirit, ja cila eshte menyra e duhur

Në një moment të caktuar nëna mund të ketë nevojë të nxjerrë me anën e pompës qumështin e gjirit, dhe për ta bërë këtë në mënyrën e duhur asaj i...

January 23, 2017

Veshtiresite e te ushqyerit me gji

Ushqyerja me gji është diçka shumë e rëndësishme për shëndetin e fëmijës dhe të nënës, megjithatë edhe ky proçes mban brenda vetes vështirësitë e tij. Shpesh nëna mund të ndeshet...

January 20, 2017

Perfitimet e kulloshtres tek femija

Të mirat e kulloshtrës Në ditët e para pas lindjes, gjiri prodhon një lloj qumështi, që quhet kulloshtër. Kulloshtra është një lëng i trashë me ngjyrë të verdhë, dhe në...

January 17, 2017

Si duhet te behet ushqyerja me qumesht shtese?

Sipas ekspertëve të laktacionit ushqyerja me qumësht shtesë e një bebe të porsalindur duhet të kryhet në kohën dhe sigurisht që në mënyrën e duhur, me qëllim që ky proçes...

January 15, 2017

Gjidhenia, si te fleme me femijen pasi ka pire gji?

Shumë nëna e dinë shumë mirë se çfarë do të thotë të mos flesh gjatë natës për shkak të zgjimeve të shpeshta të fëmijës si pasojë e nevojës për të...

January 14, 2017

Si duhet te perdorim kokrrat per nderprerjen e gjirit? Asnjehere pa keshillen e mjekut!

Dostinex janë kokrrat e posaçme për t’u përdorur në rastet kur gruaja ka në organizëm prodhim të lartë të prolaktinës si edhe për ndërprerjen e gjirit.        Ky...

January 14, 2017

Ushqyerja me gji gjate nates, perfitimet per nenen dhe beben

Të ushqyerit me gji gjatë natës i bën dëm fëmijës? Ushqyerja me gji pa asnjë orar fiks është diçka e gabuar? Absolutisht jo, përkundrazi! Të ushqyerit me gji gjatë orëve...

January 12, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X