Modelja në punë duke ushqyer të bijën

Puna e një nëne nuk është mbaron kurrë: as kur ajo kthehet nga puna dhe as për Javën e Modës në New York (NYFW). Dizajnerja Rebecca Minkoff u nis për...

September 12, 2019

Pse foshnjat flenë kur ushqehen me gji dhe çfarë të bëni për t’i mbajtur zgjuar?

Por pse foshnjat bien në gjumë ndërsa ushqehen me gji? Foshnjat, veçanërisht të porsalindurit, bien në gjumë ndërsa ushqehen me gji për shkak se stomaku i tyre mbushet plot. Studimet...

August 29, 2019

Gjethe lakre për ta bërë më të lehtë ushqyerjen me gji

Gratë e moshuara në familjen tuaj do t'ju jepnin informacione të mjaftueshme për qetësimin e gjirit, nëse keni qumësht të tepërt, apo do t’ju këshillojnë që të konsumoni perime të...

August 17, 2019

Si ta kuptoni nëse qumështi i gjirit po i bën keq foshnjës suaj

Qumështi i nënës është më i miri për fëmijën pasi përmban lëndë ushqyese të nevojshme për rritjen dhe zhvillimin e foshnjës. Sidoqoftë, në disa situata, qumështi i gjirit mund të...

August 12, 2019

Si çon gjidhënia në shtatzani të paplanifikuar dhe në fëmijën e dytë?

Në rreth 30 për qind të grave që mbeten shtatzënë në 18 muajt e parë pasi kanë lindur një fëmijë, kjo gjë ndodh rastësisht. Arsyeja ka të bëjë me keqkuptimet...

August 11, 2019

5 Shenja që tregojnë se jeni duke e ushqyer më shumë se sa duhet fëmijën tuaj

Ju mund të keni shumë pyetje pa përgjigje që kalojnë në mendjen tuaj. Kur bëhet fjalë për të ushqyerit, prindërit e rinj mund të pyesin nëse po e ushqejnë shumë...

August 10, 2019

A duhet të përzihet qumeshti i gjirit me formulën?

Edhe pse nuk ka dyshim se ushqyerja me gji është më e mira për fëmijën tuaj, dhe rekomandohet ekskluzivisht për gjashtë muajt e parë pas lindjes, ende ekzistojnë shumë dyshime...

August 7, 2019

Kruajtja e gjoksit gjatë gjidhënies- shkaqet dhe mjetet për ta trajtuar

A është normale që të kesh kruajtje gjoksi ndërsa ushqeni me gji? Kruajtja e thithave ose e gjinjve më së shpeshti ndodh në periudhën fillestare të ushqyerjes me gji, por...

August 6, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X