Perfitimet e konsumit te vezes çdo dite

Vezët janë demonizuar në të shkuarën për shkak të nivelit të lartë të kolesterolit që kanë dhe shumë doktora këshillonin moskonsumimin e vezëve për shkak se kolesteroli mund të ishte...

November 3, 2017

A mund te perdorim ujin me sheqer tek bebet?

Shpesh dëgjojmë nëna që i japin apo pyesin nëse munden ta ushqejnë beben e tyre me ujë dhe sheqer. Madje në rastet më ekstreme disa nëna e kanë përdorur edhe...

November 2, 2017

Perdorni qumesht jo te pasterizuar? Kujdes nga infeksioni SEU!

Mjekët italianë shprehen të shqetësuar në lidhje me përdorimin e qumështit jo të pasterizuar i cili sipas tyre është një faktor rreziku në lidhje me infeksionin SEU. Ky shqetësim ka...

November 2, 2017

Ushqimet qe ju ndihmojne per nje gjume te qete

Gratë që raportonin se bënin një gjumë më të mirë kishin 33% më shumë mundësi të arrinin peshën e dëshiruar trupore, është një fakt sipas një studimi të publikuar në...

October 31, 2017

Cfare jane dhe si pergatiten muffins?

Muffin janë një lloj keku në formë të rrumbullakët të cilët mund të kenë shije të ëmbël ose të kripur. Ato mund të përgatiten me limon, banane, avokado, portokall, pjeshkë,...

October 30, 2017

5 ushqime qe do t’ju lene serish te uritur pasi i keni konsumuar

Këto ushqime që ne i përdorim çdo ditë janë të varfra në vlera ushqyese dhe pak kohë pas konsumimit të tyre ju do të ndiheni sërish të uritur. Kroasanti Kroasantët...

October 30, 2017

Mendoni edhe njehere rreth ushqyerjes se femijes!

Momenti  i ushqimit duhet të jetë tepër special dhe një mundësi e mirë për fëmijën që të forcojë marrëdhënien me pjesëtarët e tjerë të familjes. Që ta bëni vaktin sa...

October 27, 2017

Nente rregullat e ushqyerjes se femijes

Nëse jeni në fillimet e ushqyerjes së bebes duhet të mësoni disa nga rregullat kryesore që do t’ju vijnë në ndihmë! Sigurohuni që bebi juaj është gati për të filluar...

October 25, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X