Doni shëndet më të mirë të zemrës? Vendosini urgjentisht këto ushqime në pjatën tuaj

Për studimin, studiuesit analizuan të dhënat e mbledhura nga më shumë se 10 000 njerëz të moshës së mesme në SHBA, të cilët u ndoqën nga viti 1987 deri në...

August 13, 2019

Përfitimet shëndetësore të patëllxhanëve

Një filxhan me patëllxhan  të prera në kuba siguron vetëm 20 kalori, por ofron disa lëndë ushqyese të rëndësishme. Antocianinat, pigmentet që i japin patëllxhanëve ngjyrën e tyre të purpurt,...

August 10, 2019

A mund t’i hamë lëvozhgat e portokallit dhe a duhet ta bëjmë?

Përveçse për t’I përdorur diku të grira, lëvozhgat e portokallit zakonisht hiqen dhe hidhen para se të hahet fruti. Megjithatë, ka plot argument që thonë se lëvozhgat e portokallit përmbajnë...

August 10, 2019

Frutat e sitnës së verës, çfarë t’i jepni fëmijës sipas moshës

Të ëmbla, plot aromë dhe plot ngjyra. Frutat zakonisht u pëlqejnë të gjithë fëmijëve, por disa lloje mund të shkaktojnë alergji dhe duhet të shmangni problemet për fëmijën. Pjeshkat, kajsitë,...

August 10, 2019

Deri tani e kemi prerë gabim avokadon, kemi humbur vlerat ushqyese/ VIDEO

Të gjithë e dimë se avokadot janë një superushqim i shëndetshëm që shkencëtarët besojnë se mund të ndihmojnë në largimin e kancerit, disa lloje të sëmundjeve të zemrës dhe shumë...

August 4, 2019

Konsumi i kosit parandalon këtë lloj kanceri

Një ekip studiuesish amerikanë nga Shkolla e Mjekësisë në Universitetin Washington në St Louis kanë identifikuar cilësi të reja të shëndetshme të kosit. Studimi amerikan i realizuar nga Xiaobin Zheng...

July 31, 2019

Akullorja proteinike, përfitimet, efektet anësore dhe receta

Akullorja proteinike shitet si një alternativë e shëndetshme e akulloreve të zakonshme. Është përgjithësisht më e pasur me proteina dhe nuk përmban shumë kalori duke u bërë kështu opsioni më...

July 20, 2019

Kafeja e shkakton apo e parandalon kancerin? Ja çfarë thotë studimi

Shkencëtarët kanë studiuar për vite të tëra nëse kafeja e shkakton apo e parandalon kancerin. Tani, studimi më i fundit i mbi 46.000 pacientëve të kancerit nga Universiteti i Queensland...

July 20, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X