Çfarë duhet të hamë në mënyrë që të shmangim kistet ovariane

Problemet ekuilibrit hormonal mund të bëjnë që këto kishte të rriten dhe të bëhen shumë më të mëdha e madje të shkaktojnë dhimbje. Kistet e vezoreve mund të tkurren dhe...

September 22, 2019

Mos i jepni fëmijës tuaj qumësht me bazë bimore, paralajmërimi i ekspertëve.

Pediatrit ndërkombëtarë po paralajmërojnë se këto opsione zëvendësuese në fakt shkaktojnë dëme. Qumështi përmban shumë më tepër sesa kalciumi, vitaminë D dhe proteina mes lëndëve të tjera ushqyese dhe ai...

September 20, 2019

Regurgitimi & refluksi tek bebet, simptomat, shkaqet dhe si ta trajtojme?

Refluksi dhe regurgitimi ndodhin tek rreth 30% e bebeve të shëndetshme. Një refleks natyral Regurgitimi ose refluksi janë terma mjekësore që shpjegojnë procesin e nxjerrjes së sasive të vogla të...

September 17, 2019

8 ushqimet që ju bëjnë më shumë keq se sa cigaret

Shkencëtarët zbuluan se mungesa e lëndëve ushqyese të rëndësishme mund të dëmtojë shëndetin tuaj. Sidoqoftë, disa produkte, të cilat i përfshijmë në dietën tonë duke i quajtur të dobishme, mund...

September 14, 2019

Fëmija nuk ha peshk? Provoni t’ia jepni në këtë mënyrë

Për të kapërcyer mosbesimin tipik të bebeve ndaj shijes së peshkut, mund të përpiqeni ta propozoni atë në formën e mini qofteve. Por nëna dhe babi duhet të japin një...

September 13, 2019

10 ushqime të shëndetshme që mund t’ju dëmtojnë nëse nuk i hani siç duhet

Më poshtë ju sjellim një listë të 10 ushqimeve të shëndetshme që mund të jenë të rrezikshme për shëndetin tonë nëse nuk jemi tepër të kujdesshëm. Mishi, shpendët dhe ushqimet...

September 12, 2019

Kjo ide për drekën e fëmijës tim në shkollë më ndryshoi jetën

Dy vite më parë djali im ishte gati të shkonte në shkollë dhe unë kisha frikë.  Si shumë prindër unë isha e emocionuar sepse ai ishte fëmija im I parë,...

August 16, 2019

6 gjërat që duhet të dini për kungullin e njomë

Një nga ushqimet më të përdorura në verë, është kungulli i njomë. A i dini vetitë ushqyese të tij? Së pari, sa kalori ka kungulli i njomë? Jo shumë, në...

August 16, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X