5 shenja që tregojnë se dhimbjet e lindjes nuk janë të rreme

Shpesh mund të ndodhë që gratë në tremujorin e tretë të mendojnë se ka ardhur momenti i lindjes, për shkak të sinjaleve të ndryshme që jep trupi. Më poshtë keni...

September 29, 2019

A po humbasin gratë aftësinë për të lindur në mënyrë natyrale?

Por, sa herë që flasim për këtë, një nga temat që vazhdojmë të rishikojmë është metoda e lindjes që një grua zgjedh të ketë. Ndërsa disa zgjedhin të shprehin mendimin...

September 23, 2019

Shenjat e lindjes, si ta kuptojme kur ky moment po afron?

Sigurisht që asnjë histori lindje nuk është e njëjtë, duke qënë se edhe gratë janë të ndryshme nga njëra-tjetra. Shumë prej tyre vihen në dilemë kur vjen puna tek shenjat...

September 22, 2019

Bashkëshorti zgjedh mënyrën unike për të inkurajuar të shoqen në sallën e lindjes

Rritja e fëmijëve është punë kaq e vështirë, por ky baba në internet po na frymëzon këtë javë. Kjo video emocionale tregon angazhimin e këtij babi për të mbështetur gruan...

September 21, 2019

Ku ndryshojnë kontraktimet e rreme nga ato të lindjes në një shtatzëni?

Ndjesia e shtrëgimit në stomak ose përjetimi i kontraktimeve para datës së caktuar për lindjen mund të bëjë që gruaja shtatzënë të vendoset në panik. Ju filloni të pyesni veten nëse...

August 24, 2019

7 gjërat që ndoshta nuk i dinit se mund të ndodhin gjatë lindjes

Nga rrjedhja vaginale dhe dobësimi deri në një kohë shumë të shpejtë të lindjes, ka gjëra që mund ta bëjnë lindjen tuaj shumë më emocionuese. Shikoni 8 gjëra që mund...

August 23, 2019

Operacioni Cezarian me dëshirën e nënës, çfarë duhet të dimë

Ndonjëherë, ju ose fëmija juaj mund të keni një shqetësim shëndetësor që kërkon një operacion cezarian. Ndërsa edhe lindja natyrale dhe ajo me operacion kanë të mirat dhe të këqijat...

August 13, 2019

Krëhër flokësh me vete në sallën e lindjes, ja pse

Për të mos i rënë rrotull, procesi i lindjes është i vështirë. Por lajmi i mirë është se nuk është aq e frikshme sa mund ta keni imagjinuar. Me një...

July 25, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X