Zbardhimi i dhëmbëve, si duhet bërë në mënyrë të padëmshme?

Shumë njerëz shkojnë çdo vit në dentisti për të kërkuar zbardhjen e dhëmbëve. Një mani kolektive siç është konfirmuar nga të dhënat e mbledhura kohët e fundit nga Akademia Italiane...

July 24, 2019

Vitamina A lufton aknet dhe shenjat e tyre

Gjatë kësaj kohe është zhvilluar një interes i motivuar nga përfitimet që kjo vitaminë mund të sjellë në trup dhe përmes suplementeve. Riprogramon qelizat Kjo substancë është një riprogramues qelizor...

July 16, 2019

Trend i ri në rrjetet sociale, gratë nuk e dinë se çfarë rrezikojnë duke publikuar plagët e operacionit cezarian

Por mjekët paralajmërojnë se ato mund ta vënë veten në rrezik për SEPSIS pasi ato ekspozojnë plagët e reja ndaj telefonit. Heqja e fashos për t’i bërë foto plagës bën...

July 13, 2019

Si të zvogëloni madhësinë e gjoksit në mënyrë natyrale – disa mënyra më të përshtatshme për ju

Gratë me gjinj të mëdhenj mund të vuajnë nga probleme psikologjike dhe fizike. Gjoksi i madh mund të shkaktojë dhimbje në kraharor, shpatulla, shpinë dhe në qafë. Gjithashtu besohet se...

July 13, 2019

Ngjyra e buzëkuqit që zgjidhni tregon shumë për karakterin tuaj.

Nuancat dhe tonet e ndryshme që përdoren kanë kuptime të ndryshme, si për shembull e kuqja që zakonisht tregon pasion dhe portokallia që tregon gëzim. Më poshtë ju tregojmë se...

July 12, 2019

Cila është mënyra më e mirë për të larë flokët?

Ju “i merrni me vete” flokët tuaja kudo që të shkoni; ato mbledhin papastërtitë dhe ndotjen, dhe djersitni gjatë gjithë kohës, lëkura yndyroset dhe qelizat e saj vdesin. Kështu që...

July 9, 2019

Modeli më në modë i flokëve këtë verë

Flokët e shkurtra deri tek qafa, të kthyera pas veshëve janë trendi i kësaj vere. Ato i kemi parë tek shumë personazhe të njohur televizivë si këngëtare, prezantuese, modele, blogere...

July 1, 2019

Mos e provoni kurrë trendin e tatuazheve, rrit rrezikun e kancerit

Herë pas here disa trende që bëhen virale në rrjetet sociale, paraqesin kërcënime të mëdha shëndetësore. Tatuazhet që duken si djegie nga dielli janë trendi më i fundit viral që...

June 17, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X