Tendencat e modeleve të flokëve për vitin 2020

Kur hyjmë në një sezon ose vit të ri, një nga gjërat e para që na shkon në mendje, janë tendencat e momentit si në veshje, flokë, ngjyrë, stilim etj....

January 9, 2020

16 gjëra që duhet të dini para se të vendosni qerpikë fallso

Të pasurit qerpikë perfektë, të gjatë, të plotë, është ndoshta një nga arritjet më të lakmuara të grave. Dhe për të arritur këtë qëllim, shumë prej nesh harxhojnë një sasi...

December 21, 2019

A është e mundur që drita blu e ekraneve të na plakë më shpejt?

Gjatësia e valës së kaltër të prodhuar nga dioda që lëshojnë dritë (LED) mund të dëmtojnë qelizat në trurin tuaj, si dhe retinën tuaj, sipas studiuesve të Universitetit Shtetëror Oregon....

October 26, 2019

Stomatologu që kujdeset për pamjen e jashtme zbulon 10 zakonet që duhet të kenë gratë për dhëmbë të bardhë

Dr Gamer Verdian është themeluesi dhe drejtori i një prej klinikave më të mëdha dentare të Sidneit, Dental Lounge dhe një ekspert kur bëhet fjalë për zbardhjen e dhëmbëve. Kohët...

October 22, 2019

10 truke të kujdesit për veten që edhe vajzat më “përtace” do t’i dashurojnë

Por jo shumë njerëz e dinë që është e mundur të dukeni perfekte edhe pa përdorur mjete profesionale dhe produkte bukurie. Gjëja më e rëndësishme është të njihni disa sekrete...

October 9, 2019

A nxit aloe vera rritjen e flokëve, përfitimet prej saj

Aloe vera gjen përdorim të gjerë në kozmetikë për kujdesin ndaj lëkurës dhe flokëve dhe më poshtë kemi disa nga përfitimet nëse e aplikojmë në rrënjën e flokëve. Qetëson skalpin...

October 9, 2019

8 Shenja që tregojnë se po depiloheni në mënyrë të gabuar

Dhe është e trishtueshme kur nuk marrim rezultate të mira pasi harxhojmë kaq shumë para për këtë proces mjaft të bezdisshëm dhe ndonjëherë edhe të dhimbshëm. Qimet që bien në...

September 26, 2019

Ekspertët parlajmërojnë: Ja pse gratë nuk duhet të vendosin rimel çdo ditë të javës

Ato hidratojnë fytyrën, vendosin fondatinë dhe përdorin patjetër rimel, duke i dhënë këtij produkti avantazh përpara produkteve të tjera. Dhe ndërsa mendoni se make up-i nuk po ju bën ndonjë...

September 23, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X