Sëmundjet që ju prekin nëse keni mungesë të magnezit dhe si ta merrni atë

Magnezi është një mineral që është thelbësor për funksionimin e trupit. Ky mineral ndihmon për të mbajtur presionin e gjakut normal, kockat e forta dhe ritmin e zemrës të qëndrueshëm....

November 4, 2019

Cila mënyrë funksionon më mirë për të trajtuar depresionin?

Studimi vlerësoi kosto-efektivitetin e dy trajtimeve. Ai zbuloi se mbi një vit, antidepresantët kushtonin më shumë nga ana monetare. Por kur studiuesit vëzhguan pacientët në një afat 5-vjeçar zbuluan se...

November 4, 2019

Ngre alarmin Organizata Botërore e Shëndetit: Në Shqipëri situata alarmante nga kjo sëmundje

Tuberkulozi po bëhet një nga shkaqet kryesore të vdekjeve në të gjithë botën dhe në Shqipëri situata është shumë serioze. Alarmin e ka ngritur Organizata Botërore e shëndetit. Sipas një...

November 4, 2019

Vitamina E

Përse nevojitet Nëse nuk marrim sa duhet vitaminë E, për shkak të problemeve të tretjes, mund të kemi dëmtim të nervave, syve dhe sistemit imunitar. Burimi më i mirë janë...

November 1, 2019

Ushqimet që ju bëjnë mirë për mëlçinë

Kafja Kafja duket se zvogëlon grumbullimin e yndyrës në mëlçi. Ajo gjithashtu rrit antioksidantët mbrojtës në mëlçi. Përbërësit e kafes gjithashtu ndihmojnë enzimat e mëlçisë të pastrojnë trupin nga substancat...

October 31, 2019

Ibuprofeni, përdorimi, efektet anësore dhe masat paraprake

Përdorimet Ibuprofeni përdoret për të lehtësuar dhimbjen nga probleme të ndryshme si dhimbja e kokës, dhimbja e dhëmbëve, ngërçet menstruale, dhimbjet e muskujve ose artriti. Përdoret gjithashtu për të ulur...

October 31, 2019

Sekrecionet e bardha, çfarë tregojnë

Lloji i sekrecioneve vaginale që mund të keni ndryshon përgjatë ciklit tuaj menstrual, por pothuajse në të gjitha rastet, janë shenjë se gjithçka funksionon më së miri. Për më tepër,...

October 31, 2019

Një video në celular do të mjaftojë për të matur tensionin e gjakut

Në të ardhmen, për të matur presionin e gjakut, do të mjaftojë një video-selfie 30 sekondëshe e fytyrës: gjithçka falë një programi të gjeneratës së Një mjet inovativ Kjo doli...

October 30, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X