Njerëzit më të gjatë kanë më shumë rrezik të kenë këto probleme të zemrës

Shkencëtarët që shikuan ADN-në e 1.2 milion njerëzve zbuluan se njerëzit më të gjatë kishin më shumë gjasa të kishin fibrilacion atrial. Për çdo cm shtesë gjatësi, rreziku rritej me...

November 14, 2019

Nëse doni të keni një gjoks të shëndetshëm, mos i bëni kurrë këto 8 gjëra

Dhimbja e vazhdueshme në gjoks është problemi më i zakonshëm që shfaqet në 70% të grave. Përveç kësaj, ndonjëherë mund të ndjeni acarim ose kruajtje. Një zonë e tillë e...

November 13, 2019

Çfarë i bën nyjet dhe kockat të kërcasin dhe a është kjo shenjë e ndonjë sëmundje?

Termi mjekësor për këto zhurma është "crepitus", nga latinishtja "kërcitje". Njerëzit e të gjitha moshave mund të pësojnë crepitus, megjithëse kjo gjë bëhet më e zakonshme në pleqëri. Por çfarë...

November 12, 2019

Përse ndiejmë dhimbje barku në anën e djathtë?

Ka shumë arsye e probleme shëndetësore që mund të shkaktojnë dhimbje në bark e specifikisht në anën e djathtë. Hidhini një sy disa prej tyre. Kur duhet të shkoni te...

November 12, 2019

Kistet fibroze dhe kistet e thjeshta në gji

Fibroza dhe cistet  janë më të zakonshme tek gratë që kanë moshën për të lindur fëmijën, por atom und të prekin gratë e çdo lloj moshe. Ato mund të gjenden...

November 11, 2019

Zënkat në çift dëmtojnë shëndetin e një partneri dhe mbrojnë tjetrin, kush përfiton burri apo gruaja?

A keni një grua nervoze? Atëherë keni më pak rrezik të prekeni nga diabet Shumë burra shpesh ankohen për shqetësimin dhe nervozizmin e vazhdueshëm të gruas, duke luftuar vazhdimisht për...

November 11, 2019

Koha kur hani mund të ketë më shumë rëndësi se sa çfarë hani

Me një rishikim të rëndësishëm, kjo qasje mund të ndihmojë jo vetëm për një shëndet më të mirë, por edhe për humbjen e peshës. Një studim në American Journal of...

November 6, 2019

Si të qetësojmë diarrenë në kushte shtëpie?

Merrni ilaçe qetësuese  Nëse keni diarre, me siguri ndjeni një gjendje parehatie të përgjithshme. Një ilaç qetësues do t'ju ndihmonte. Konsumoni tost, banane, oriz Këto ushqime rekomandohen shumë për të...

November 6, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X