Pse disa gra kanë gjakderdhje të madhe pas lindjes?

Një problem shqetësues direkt pas lindjes është rrjedhja e madhe e gjakut menjëherë pas lindjes. Pse ndodh kjo gjakderdhje? Gjakderdhja e madhe menjëherë pas lindjes ndodh kur barku nuk është...

June 14, 2019

Cfarë tregojnë veshët tuaja për shëndetin?

Po, të gjitha këto mund të jenë shenja për diçka që ndoshta nuk ju ka shkuar në mendje. Llapa e veshit e rrudhosur, e njohur ndryshe edhe si “shenja e...

June 13, 2019

A mund të shkaktojnë bakteret e zorrëve përhapjen e kancerit të gjirit?

Edhe pse botëkuptimi i njerëzve me kancer të gjirit është përmirësuar në mënyrë dramatike në vitet e fundit, duke parashikuar dhe parandaluar përhapjen e kancerit në pjesë të tjera të...

June 13, 2019

Fryrja e kembeve, ja 13 arsyet

Ka 26 kocka dhe më shumë se 100 muskuj ligamente në secilën këmbë, të cilat punojnë së bashku si një ekip, duke ju çuar në punë, në palestër apo në...

June 13, 2019

Shija e pakëndshme në gojë mund të jetë simptomë e diçkaje serioze

Nëse keni një shije të hidhur, të thartë, metali apo të ëmbël në gojë, arsyet për këtë mund të jenë të shumta. Ndoshta do të ishte mirë të rishikoni ushqimet...

June 12, 2019

Nëse flini me dritën ndezur ose me televizor mund të bëheni obeze, ja pse

Disa gra u studiuan për pesë vite dhe ato që flinin me dritë ndezur kishin fituar më shumë peshë sesa ato që flinin me dritë fikur. Studiuesit besojnë se kjo...

June 12, 2019

E kundërta e anemisë – çfarë ndodh kur ke shumë hekur në gjak

A e dini se ka njerëz që përjetojnë krejt të kundërtën e anemisë? Hemokromatosis është një gjendje ku trupi thith më tepër se sa duhet sasi hekuri nga një dieta...

June 12, 2019

Trajtimi i presionit të lartë të gjakut, zvogëlimi i kripës dhe heqja e yndyrave mund të shmangë 100 milionë vdekje të parakohshme në botë

Të treja këto ndërhyrje mund të zvogëlojnë përgjatë 20 viteve të ardhshme numrin e njerëzve që humbasin jetën e tyre për shkak të sëmundjeve kardiovaskulare. Kripërat dhe yndyrat trans (të...

June 11, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X