Kujdes nëse merrni këtë mesazh, është i pavërtetë!

Pavarësisht situatës së vështirë që po jetojmë, ka ende njerëz që duan të përfitojnë nga e të krijojnë hilaritet me mesazhe të pavërteta. Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka rënë pre...

March 23, 2020

A merret koronavirusi nga ushqimi dhe ashensori? Flet mjeku infeksionist Pëllumb Pipero

Duke qenë se këtë periudhë po përballemi me një të keqe të madhe të panjohur, të shumta janë edhe pyetjet e dilemat në lidhje me të. Ndër shqetësimet më të...

March 17, 2020

SHBA ofron ndihmë për vendet e prekura nga koronavirusi, përfiton edhe Shqipëria

Ambasada Amerikane në Shqipëri ka njoftuar me një postim në faqen zyrtare të Facebook-ut, për vendimin e ri të Agjencisë së Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar. USAID ka parashikuar një...

March 16, 2020

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero: Mund të jenë mbi 400 të prekur, situata përballohet vetëm me bashkëpunimin tuaj

Deri më tani, sipas ministrisë së Shëndetësisë janë zyrtarisht 42 persona të prekur nga Covid 19, por sipas mjekut infeksionist Pëllumb Pipero, mund të jetë mbi 400 të infektuar. “Nëse...

March 16, 2020

Djali 11-vjeçar me leuçemi, shokët e klasës bëhen tullacë

Shokët e klasës s ënjë 11-vjeçari me leuçemi kanë bërë një gjest fisnik për të shprehur afërsinë dhe solidarizimin me shokun e tyre të sëmurë. Ata kanë rruar flokët tek...

March 13, 2020

Infektimi me koronavirus dhe shtatzënia

Informacione për gratë shtatzëna dhe familjet e tyre Çfarë efekti ka koronavirusi tek gratë shtatzëna? Gratë shtatzëna nuk duket të jenë më të ndjeshme ndaj pasojave të koronavirusit sesa popullsia...

March 11, 2020

Si t’u flasim fëmijëve për koronavirusin, këshilla nga Save the Children dhe psikologia Lorela Garuli

Koronavirusi ka hyrë në jetën tonë “me forcë”, duke na detyruar të bëjmë ndryshime të papritura dhe përshtatje. Dhe kjo nuk ka të bëjë vetëm me të rriturit, por edhe...

March 10, 2020

Ekspozimi ndaj këtij ndotësi mjedisor rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Prej kohësh dihet se ndotësit dhe veçanërisht ata të llojit Pfas, një familje e përbërjeve kimike të përdorura kryesisht në fushën industriale, janë të rrezikshme për shëndetin. Ndër të tjera,...

March 7, 2020
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X