Si i zgjidhin konfilktet çiftet që kanë marrëdhënie të shkëlqyer?

Paralajmërim: ky material nuk ka të bëjë me kush fiton apo kush ka të drejtë. Kur luftoj me partnerin tim, ndihem sikur bota po shembet përreth meje. Unë jam një...

February 13, 2020

Çfarë dua t’u mësoj fëmijëve për dashurinë?

Po bisedoja me burrin tim një ditë, kur krejt papritur më erdhi një mendim. "A mund të besosh se një ditë djalit tonë do t'i thyhet zemra dhe ne nuk...

February 12, 2020

Çfare ndodh me trurin tone ne rast paniku? Shpjegime dhe keshilla nga psikologia Fleura Shkembi

Frika, ankthi e pasiguria janë ndjesi shumë normale pas situatave të rënda, siç ishte ajo e tërmetit të pak ditëve më parë. Psikologia Fleura Shkëmbi shpjegon nga ana shkencore se...

November 29, 2019

Pesë mënyra për të mbajtur një rutinë më të mirë gjumi

Shkoni në shtrat rregullisht në të njëjtin orar Të shkuarit në gjumë dhe zgjimi në një orar të rregullt, madje edhe gjatë fundjavave  do ta mësojë trupin tuaj. Ushqyerja e...

October 17, 2019

Shikimi i filmave ju bën të plakeni para kohe, ja se ç’thotë studimi

Një studim paralajmëron se nëse shikoni filmat tuaj të preferuar mund të përshpejtoni shenjat e plakjes. Ekspertët besojnë se ne tendosim fytyrat gjatë shikimit të filmave që na ngacmojnë ose...

October 7, 2019

Bonusi i bebes në Shqipëri/ Si përfitohet, shuma që merrni dhe ku duhet ta tërhiqni

Prej 1 janarit 2019, prindërit që lindin fëmijë në Shqipëri, marrin atë që quhet “bonusi i bebes”, pas një vendimi të miratuar nga qeveria shqiptare. Duke qenë se ka shumë...

September 24, 2019

Si të përballoni tërmetin kur jeni gra shtatzëna ose familje me foshnja?

Para një tërmeti Identifikoni një vend takimi për anëtarët e familjes në rast se ndaheni dhe nuk mund të ktheheni në shtëpi pas një tërmeti. Mësoni për procedurat e sigurisë...

September 23, 2019

7 gjëra që zëri mund të tregojë për personalitetin tuaj

Mund të duket e pabesueshme, por zëri juaj mund të tregojë shumë për ju. Jo vetëm që tingëllon unik, por mbart informacione të dobishme dhe që nuk i dinit. Shoqërueshmëria...

September 18, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X