Sot është nënë shumë e lumtur, dikur nuk e dinte a donte fëmijë

Kristen Bell është një nga nënat më të famshme në internet. Pavarësisht nëse ajo ndan momente prapa skenave që janë jashtëzakonisht të pahijshme apo flet për problemet në martesë, të...

March 12, 2020

Prindërit që kanë pasur fëmijë në inkubator kanë një lidhje të fortë mes tyre edhe nëse nuk njihen

Dërgimi i fëmijës në inkubator menjëherë pas lindjes mund të thyejë zemrën e çdo prindi. Ndërsa e dini qëinkubatori është vendi më i mirë e i sigurt për fëmijët që...

March 9, 2020

Rrëfim nga një baba: Biri im do të mbaj fort, por akoma më fort do mbaj nënën tënde

Për nëntë muaj, nëna juaj ishte gjithçka që ti dije dhe njihje. Para se të të mbaja në krahët e mi, të mbajti nëna jote dhe kurrë nuk të linte....

March 2, 2020

Shenjat e shtatzanisë më bëjnë ta dua më shumë trupin tim

Shtatzënia mund të sjellë shumë ndryshime në trupin e një gruaje dhe ato nuk janë të gjitha të lehta për t'u pranuar. Tani, gjithnjë e më shumë gra po bëjnë...

February 28, 2020

Kate Midelton tregon për herë të parë pasiguritë si nënë e re

Ishte një moment historik për botën dhe një moment i frikshëm për një grua që sapo ishte bërë nënë për herë të parë. Kur Dukesha e Kembrixhit u largua nga...

February 17, 2020

Ti je nëna më e mirë për fëmijët e tu, unë jam më e mira për fëmijët e mi

Po sikur ti të jesh mamaja më e mirë për fëmijët e tu dhe unë të jem më e mirë për të mitë? Po sikur ta besonim vërtet këtë? Mbaj...

February 13, 2020

Jemi ende shoqe të ngushta edhe pse mendojmë ndryshe për mëmësinë

Ne u rritëm së bashku, ishim në dasmat e njëra-tjetrës dhe ëndërruam për ditën kur do t’i rritnim fëmijët tanë bashkë. Pastaj, BOOM. Fëmijët mbërrijnë, dhe nuk duhet shumë kohë...

February 13, 2020

Pse bashkëshorti ju kërkon marrëdhënie seksuale pas lindjes?

Një nga vështirësitë që hasin çiftet e reja pasi bëhen prindër është rifillimi i aktivitetit seksual, që për nënën mund të jetë një eksperiencë që e frikëson, ndërsa për babain...

February 11, 2020
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X