Provimet e maturës, si të stimuloni kujtesën e fëmijëve me këtë truk të thkeshtë

Ndër truket më të mira për të marrë maksimumin nga të mësuarit në shkollë, mund të jetë gjithashtu aktiviteti i shëndetshëm fizik. Një hap i vetëm mund të jetë i...

June 15, 2019

Puberteti tek fëmijët varet nga mosha në të cilën nëna ka arritur pjekurinë seksuale

Mosha në të cilën vjen zhvillimi seksual tek adoleshentët varet nga koha se kur e kanë arritur pubertetin nënat e tyre. Dhe kjo nuk vlen vetëm për vajzat, por edhe...

January 15, 2019

Baballarë, ja si ta përballoni kur vajza t’ju thotë se do dale në takim me një djalë për herë të parë

Një baba i një adoleshenteje i cili u suprizua kur e bija me të cilën kishte shumë miqësi i tha se do të dilte me një djalë, ka shkruar rreth...

January 9, 2019

5 fazat e pubertetit qe vajza juaj do te kaloje

Si nëna e një vajze në prag të pubertetit është e rëndësishme që ju të jeni në dijeni për fazat që vajza juaj do të kalojë. Por pse ju nevojiten...

January 21, 2018

Problemet e lekures ne adoleshence

9 nga 10 adoleshentë kanë probleme me aknet dhe këtë problem e shkakton hormoni i quajtur androgjen si pasojë e të cilit favorizohet prodhimi i yndyrës së tepërt nga gjendrat....

December 2, 2017

Keshilla per nje gjume me te mire per adoleshentet.

Shumica e adoleshentëve kanë nevojë për 8 deri në 10 orë gjumë, por shumë prej tyre kanë probleme me gjumin. Mungesa e gjumit mund të ndikojë në performancat e tyre...

October 22, 2017

Keshillat me te mia per te motivuar adoleshentet

Nëse edhe ju keni një fëmijë adoleshent me siguri keni dëgjuar një shprehje të tipit “janë punët e mia”, “janë problemet e mia”, “nuk më intereson” etj. Por ju ndoshta...

October 10, 2017

Perdorimi i droges tek adoleshentet, cfare duhet te bejne prinderit?

Për shumë nga ne prindërit mendimi se fëmija jonë në moshën e adoleshencës mund të ketë kuriozitet për të provuar qoftë edhe njëherë të vetme drogën na bën të dridhemi,...

October 8, 2017
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X