A e rrit puthja rrezikun e vdekjes foshnjore?

Është e vërtetë se disa infeksione të frymëmarrjes dhe baktere mund të luajnë një rol në sindromën e vdekjes së papritur të foshnjave, por nuk ka dëshmi që vërtetojnë se...

April 17, 2018

SIDS, studime te reja sjellin shkaqe te reja

SIDS është sindroma e vdekjes së papritur të laktantit në gjumë dhe mund të prekë fëmijët nga muaji i parë deri në vitin e parë të jetës. Kjo nuk lidhet...

May 20, 2017

Disa teknika per te parandaluar SIDS

Të gjithë prindërit dhe kujdestaret e fëmijëve duhet të dinë disa nga teknikat më të rëndësishme që do të parandalojnë rrezikun e SIDS (vdekja e papritur e laktantit në gjumë)....

April 24, 2017

“Mami te dua shume”, kane qene fjalet e fundit te Bryan-Andrew…

Bryan-Andrew ishte një fëmijë 3-vjeçar, i cili ka rënë në gjumë duke shqiptuar fjalët “mami të dua shumë”, për të mos u zgjuar më kurrë! Shkaktar i kësaj tragjedie familjare...

August 30, 2016

Si te parandalojme SIDS?

SIDS është sindroma e vdekjes së papritur së laktantit në djep, e cila prek në mënyrë të papritur fëmijët 1-12 muaj. Edhe pse shkaqet që shkaktojnë SIDS ende nuk dihen,...

May 29, 2016

Sids:Rregullat qe shpetojne jete

Sids (Sudden infant death syndrome) eshte sindroma e vdekjes se papritur te foshnjave, e njohur ndryshe si “vdekja ne djep”. Ajo mund te “godase” femije djem ose vajza qofshin, midis...

March 7, 2016
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X