Hormoni mashkullor është sekreti i autizmit? Ja ç’thotë studimi i fundit për testoteronin

Në fakt, djemtë kanë katër herë më shumë gjasa të diagnostikohen me çrregullimin e spektrit autik sesa vajzat. Për këtë arsye, shkencëtarët kanë sugjeruar një lidhje midis testosteronit dhe empatisë...

September 5, 2019

Parfume për fëmijë: një trajtim më tepër për të vegjlit tuaj

Ato janë të lehta dhe delikate, esenca natyrore mund të plotësojnë higjienën e fëmijës, duke dhënë një ndjenjë të mirëqenies. Ato mund të përdoren që në ditët e para të...

August 30, 2019

Lindja e induktuar: a mund të rrisë rrezikun e autizmit?

Hulumtimi është bërë nga shkencëtarët e Universitetit të Miçiganit (Shtetet e Bashkuara) dhe ka zbuluar se gratë që bëjnë lindje me anë të ndërhyrjeve mjekësore (prerje artificiale dhe këputje të...

August 28, 2019

Prindër, restorantet e urrejnë kur ju bëni këtë kërkesë për fëmijët tuaj

Ne gjithashtu e dimë se fëmijët mund të jenë shumë tekanjozë sa i përket ushqimit që ata do të hanë. Por nëse mendoni të kërkoni diçka që nuk është në...

August 26, 2019

Dëshironi të shmangni një emër trendi për foshnjat? Ja 4 gjërat që duhet të dini para se të merrni vendimin

Por kur bëhet fjalë për emrin e një personi, për të cilin prindërit vendosin për një vit dhe më pas fëmija do të jetojë me atë emër për dekadat e...

August 22, 2019

Doni që t’i rrisni flokët fëmijës? Ndiqni këto këshilla

Pavarësisht nga pamja e tyre, ata gjithmonë duken të adhurueshëm. Sidoqoftë, si prind, ju mund të shqetësoheni për flokët e fëmijës pasi dëshironi që kur të rritet të ketë flokë...

August 21, 2019

Nëse fëmijët studiojnë muzikë përmirësojnë notat në matematikë, shkencë dhe anglisht

Hulumtimi Kanadez Studiuesit ekzaminuan të dhënat e shkollave të 112,000 studentëve nga të cilët rreth 13% kishin ndjekur të paktën një kurs muzikor, si piano, orkestër, grup xhazi, kor etj....

August 20, 2019

10 gjërat e zakonshme në shtëpi që mund të jenë të rrezikshme për fëmijën tuaj

Sigurisht që nënat kujdesen shumë gjatë blerjes së lodrave për t'u siguruar që ato nuk janë të rrezikshme për të vegjlit e tyre. Megjithatë, nganjëherë ne nënat nuk shohim përtej...

August 20, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X