Si të mësojme fëmijën të eci?

A mund ta mesojmë fëmijën të eci? Në të vërtetë ky është një proçes që tek fëmijët vjen natyrshëm kur ata janë rreth moshës 10-18 muajsh,është një moment tepër emocionues...

February 19, 2018

Foshnjat gjithashtu ndiejnë stres, ja 3 arsyet kryesore

Ashtu si të rriturit, edhe fëmijët sado të vegjël, përjetojnë stres. Ata mund të jenë nervozë e të shqetësuar për arsye që lidhen me gjendjen e tyre fizike, por edhe...

February 19, 2018

Si te kujdesemi per nje shendet me te mire oral?

Kafshimi i akullit Është një praktikë e dëmshme për dhëmbët tuaj. Mund të ndikojë në përkeqësimin e dhëmbëve me probleme dhe prishjen e dhëmbëve të shëndetshëm. Lojërat sportive pa maska...

February 18, 2018

10 gjërat që prindërit nuk i pëlqejnë, por i bëjnë për hir të fëmijëve

Shpesh, kur bëheni prindër, ndryshojnë zakonet, sjelljet, vendimet e prioritet. Nënat dhe baballarët e gjejnë veten shpesh duke bërë gjëra që nuk i preferojnë, për hir të fëmijëve të tyre....

February 18, 2018

Si të trajtojmë depresionin e të përmirësojmë gjendjen tonë?

Luani me një kafshë shtëpiake Kjo mund të jetë një nga terapitë më të mira. Kur i kushtoni kohë një kafshe, ju kujdeseni për diçka tjetër, veç vetes dhe kjo...

February 18, 2018

Çfarë duhet të bëni për një gjumë të rehatshëm të fëmijës dhe çfarë jo

Duhet Kushtojini rëndësi shenjave të fëmijës Kur fëmija fërkon sytë ose qan është koha që i flihet gjumë, duhet t'i kushtoni rëndësi këtyre shenjave e ta çoni për të fjetur....

February 18, 2018

Ndryshimet që pëson jeta juaj pasi bëheni prind, këshilla për t’i përballuar

Kur një çift bëhet me fëmijë, gjithçka rreth jetës së tyre ndryshon. Më poshtë po rendisim disa nga ndryshimet rrënjësore me të cilat do të përballeni që ditën e parë...

February 17, 2018

Arsyet pse një nënë mund të lindë binjakë (trinjakë) dhe problematikat e shtatzanisë

Kur dy ose më shumë foshnje rriten në barkun e një nëne, ato njihen si shtatzani të shumëfishta, që sjellin në jetë, binjakë, trinjakë ose edhe më shumë. Ndonjëherë ata...

February 17, 2018
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X