A janë lodrat me rrota të rrezikshme për fëmijët?

Alarmi vjen nga një studim i kryer nga ekspertë të Spitalit të Fëmijëve në Columbus, Ohio. Sipas hulumtimeve amerikane, lodrat me rrota, të tilla si skuterat, biçikletat, skateboards etj janë...

September 27, 2019

A i jep shkolla dhimbje koke fëmijës? Jo gjithmonë është një justifikim

A ankohet shpesh fëmija se ka dhimbje? Ndoshta nuk është një justifikim për të qëndruar në shtëpi dhe të mos shkojë në shkollë. Dhimbja e kokës në vjeshtë ekziston dhe...

September 24, 2019

Rrahjet e zemrës së fetusit, së shpejti një pajisje e re që do t’ju ndihmojë t’i dëgjoni

Studiuesit në Institutin e Teknologjisë Stevens kanë zhvilluar një teknikë që mund të lejojë prindërit të dëgjojnë rrahjet e zemrës së fëmijës së tyre me një pajisje jo-invazive, të sigurt...

September 19, 2019

Produktet kozmetike nuk janë lodra, ja produktet që mund të jenë të dëmshme për fëmijët tuaj

Lyerja e buzëve me të kuq mund të duket si diçka e lezetshme dhe shumë argëtuese.  Ju madje mund të bëni edhe një foto ose dy për të vulosur atë...

September 18, 2019

Astma dhe alergjitë te fëmijët: provoni t’i kuroni me terapinë e kafshëve

Shoqëria e kafshëve në fermë apo edhe macet, në të vërtetë, mund të "mësojnë" sistemin imunitar të mos reagojë ndaj substancave të padëmshme - siç ndodh me alergjitë - por...

September 14, 2019

Mjetet shtëpiake për të hequr qimet nga trupi i foshnjave

Para se të kërkoni për mënyra se si të hiqni qimet e tepërta nga trupi i bebeve,  është e rëndësishme të kuptoni pse i kanë ato. Qimet e trupit me...

September 13, 2019

“Nëse u jepni fëmijëve shumë perime do t’i bëni ata të hanë më shumë, ja se si”

Shkencëtarët australianë morën 32 fëmijë, të moshës katër-gjashtë vjeç, të cilët konsumonin më pak se dy racione me perime në ditë. Disa prej fëmijëve iu ofruan brokoli tri herë në...

September 12, 2019

Askush nuk jua ka thënë. Këto janë përfitimet e shkëlqyera nëse keni fëmijë me diferencë të madhe moshe.

Ende të parritur mirë ne kishim bërë një hap të madh dhe kishim marrë përgjegjësi të mëdha në jetë. Lajmi se do të kishim përsëri një fëmijë më frikësoi disi...

September 10, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X