Pse foshnja ime nuk i kujton gjërat dhe si ta ndihmoj?

Qelizat e trurit fillojnë të lidhen me njëra-tjetrën - menjëherë pas lindjes së fëmijës dhe deri në vitin e tretë të jetës së tij. Kjo është e rëndësishme për shkak...

October 24, 2019

Përgatitja: Sekreti i një prindërimi të qetë dhe të sigurt

Të dyja këto janë shumë të rëndësishme. Kujdesi para lindjes ka një rëndësi të madhe për një shtatëzani të shëndetshme dhe ndihmon për t'u përgatitur për lindjen, dhe dekorimi i...

October 22, 2019

Koha aktive para telefonit nuk është e dëmshme

Koha që fëmijët kalojnë përpara ekranit përbën shqetësim për çdo prind të ditëve të sotme. Problemi më i madh është tek dyzimi, pasi si prindër e dimë se duhet të...

October 12, 2019

Ndërgjegjësimi për shëndetin mendor: 5 këshilla se si të gjeni terapistin më të mirë për situatën tuaj

Dhe, edhe pse njerëzit flasin më shumë për probleme të tilla si depresioni dhe ankthi, shoqëria jonë është e mbushur me komplekse dhe keqkuptime. E vërteta është se një çrregullim...

October 11, 2019

“Unë isha delja e zezë në shtëpi”, si është të jesh fëmija më pak i preferuar nga prindërit.

Tashmë nënë e tre fëmijëve të vegjël, 27-vjeçarja kujton se i ati u largua kur ajo dhe e motra ishin shumë të vogla. "Mbaj mend që babai im më mbrojti...

October 9, 2019

Nënat holandeze: Më mirë fëmijë të lumtur se të suksesshëm, po nënat shqiptarë ç’mendojnë?

Një studim holandez i ditëve të fundit ka treguar se në Holandë për nënat kishte më shumë rëndësi që fëmijët të ishin të lumtur sesa të suksesshëm. Këtë qëllim për...

October 8, 2019

Sa zgjasin ftohjet e para tek fëmijët? Kjo gjë varet nga bakteret në hundë

Studiuesit e Universitetit të Bazelit (Zvicër) e thonë këtë në një studim të botuar në ERJ Open Research të Shoqatës Evropiane të frymëmarrjes, sipas të cilit jetëgjatësia e infeksioneve të...

October 3, 2019

3 hapa që duhet të ndiqni për të gjetur emrin perfekt për fëmijën tuaj

Nga zgjedhja e shkollës, tek veshjet, madje edhe për parqet në të cilat luajnë, ne zgjedhim gjithçka për ta që mendojmë se është më e mira. Por gjërat mund të...

September 28, 2019
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X