Si të trajtojmë temën e koronavirusit me fëmijët, të kuptojmë gjendjen e tyre dhe aktivitete që mund të bëjmë në shtëpi/ nga psikologia Lorela Garuli

Fëmijët janë në dijeni të asaj që po ndodh me koronavirus dhe nëse ne si të rritur nuk i sqarojmë se çfarë po ndodh, ata vetë mund të dalin në...

March 20, 2020

Letra prekëse e 6-vjeçarit: Nëse ti nuk qëndron në shtëpi, mua më rrezikohet jeta

Një djalosh 6-vjeçar nga Cesa e Italisë, nën rrezikun e koronavirusit, ka drejtuar një letër prekëse për të gjithë. Pio ka sistem të dobët imunitar, e për këtë arsye ka...

March 19, 2020

Vajza 4- vjeçare quan vetën të shëmtuar, videoja bëhet virale

Vetëbesimi dhe dashuria për veten shpesh fillojnë në moshë të re. Megjithatë, disa prindër mund të kenë përvojën shqetësuese kur fëmija i tyre u thotë se ndjehen inferiorë ndaj atyre...

March 16, 2020

9 mënyra sesi fëmijët ua nxijnë jetën dhe 9 arsye përse ju i doni shumë gjithsesi

# 1. Ata ju mbajnë peng Shumica e prindërve jetojnë duke pritur për ditën kur vogëlushët tanë do të jenë mjaft të mëdhenj për t'u kujdesur për rutinën e tyre...

March 2, 2020

Gjithë kujdesi i nevojshëm i dhëmbëve që në vitin e parë të jetës nga dentistja pediatre Enida Petro/ VIDEO

Pasditen e djeshme, një nga tematikat e trajtuara në programin "Rudina" ka qenë kujdes dentar për fëmijët. E ftuar ishte dentistja pediatre, Enida Petro e cila që në krye të...

February 28, 2020

A janë vërtet më të llastuar fëmijët e vetëm?

Fëmijët e vetëm janë të llastuar? Mjaft më me paragjykime dhe stereotipe Shpesh fëmijët e vetëm mbahen si të llastuar, egoistë, të vetëm dhe dëshpërimisht të paaftë. Fëmijët e vetëm...

February 20, 2020

Foshnjat prematurë 100 herë më të rrezikuar nga bakteret e infeksionet

Bebet e parakohshme rrezikojnë deri në 100 herë më shumë të preken nga shumë sëmundje sesa foshnjat që kanë lindur brenda datës së plotë. Ja pse: Foshnjat e parakohshme kanë...

February 18, 2020

Ne i kushtojmë shumë vëmendje fëmijës, a po e bëjmë egoist? Përgjigja e ekspertit

Fëmija im dy vjeç është i adhurueshëm dhe ai e di këtë. Kur të gjithë sytë janë tek ai, ai shndërrohet: Ai mban kokën lart, mbyll sytë, vendos bërrylat në...

February 18, 2020
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X