Bebi

Oligosaharidet e qumështit njerëzor dhe ndikimi i tyre në sistemin imuni...

Qumështi i gjirit është jashtëzakonisht kompleks. Çdo pikë e qumështit të gjirit përmban mijëra molekula të ndryshme që veprojnë se bashku në harmoni të plotë, si muzikantët e një orkestre,...

March 31, 2020
Shtatzania

Cilat janë përparësitë e testit prenatal Nifty?

Edhe pak do të vije ne jetë anëtari me i ri në familjen tuaj? Nga momenti kur ti sheh dy vijat në testin e shtatzënisë apo kur ti dëgjosh të...

March 17, 2020
dumb_cat

Sezoni i gripit të dyfishtë, pse jemi më të rrezikuar

  Dy lloje gripi janë duke mbivendosur njëri-tjetrin këtë sezon të gripit. Kjo do të thotë që mund të sëmureni dy herë nga llojet e ndryshme të gripit. Ndërsa vaksina...

March 6, 2020
Ushqyerja

1 racion kos në ditë mban larg kancerin e gjirit

Zbulohet një tjetër veti e dobishme e kosit: na mbron nga kanceri i gjirit. Thjesht hani një racion (tas) në ditë. Ja pse: Një racion kos natyral në ditë mban...

March 19, 2020
Jeta

E ëma feston ditëlindjen, Sara Hoxha e uron nga larg/ FOTO

Dita e sotme është shumë e veçantë për familjen Hoxha, pasi nëna e vajzave të famshme Lori e Sara, Vjollca Hoxha ka ditëlindjen. Sara ka zgjedhur një foto të nënës...

March 23, 2020
Ne kemi reklame ju lutem caktivizoni adblock ne menyre qe te navigoni lehtesisht.
Faleminderit!

A keni një llogari? Identifikohu


Regjistrohu


[nextend_social_login login="1" link="1" unlink="1" ] X

Ndrysho fjalkalimin


X